Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Peter Tóth vo svojom videu Márii Kolíkovej pripomína, že všetko, čo robíme, sa môže otočiť aj proti nám samým.


Počas zoskoku dosiahla rýchlosť voľného pádu približne 500 km/h a teplota vzduchu vo výške bola približne mínus 59 stupňov Celzia.
Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!

Osol Freddy v Nemecku vošiel do obytného auta a pustil sa do posádky. Traja utrpeli ľahké zranenia, 33-ročná žena skončila v nemocnici.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Tým, že Západ odmietol presadzovať rokovania, preukázal Ukrajine medvediu službu.
Okupácia z roku 1968 sa dnes hodí ako alibi pre všeobecnú rusofobiu. Ako ale spomína Ivan Hoffman, vtedajší Čechoslováci sa na ňu pozerali úplne inak. Najzásadnejším postrehom podľa neho je, že vtedy museli na pacifikáciu Československa prísť tanky, zatiaľ čo dnes nie sú potrebné, pretože režimné elity s nemeckým Bruselom kolaborujú z usilovnosti.


Komentáre
31. 10. 2025
Sociálna poisťovňa (SP) oznámila, že od 1. januára 2026 zvýši viaceré úrazové dávky o 4,1 %. Zvýšenie sa dotkne úrazových rent, pozostalostných úrazových rent, jednorazových odškodnení, náhrad nákladov súvisiacich s liečením a náhrad pohrebných výdavkov. Poberatelia o zvýšenie nemusia žiadať – bude prebiehať automaticky. Informoval o tom hovorca SP Martin Kontúr.
Zvýšenie dávok vychádza z medziročného rastu spotrebiteľských cien za prvých deväť mesiacov roka 2025 podľa údajov Štatistického úradu SR. Sociálna poisťovňa prepočíta a zvýši úrazové renty a ich pozostalostné varianty automaticky, pričom prvé rozhodnutia o zvýšení začnú poberatelia dostávať už začiatkom januára 2026. Nové, vyššie sumy budú vyplácané prvýkrát v januári 2026.
Jednorazové odškodnenie pre manžela alebo manželku sa zvýši na 80 360,80 €.
Rovnako bude táto suma predstavovať maximálnu výšku jednorazového odškodnenia pre nezaopatrené deti.
Náhrada nákladov spojených s liečením dosiahne 40 181,10 €.
Náhrada nákladov spojených s pohrebom bude zvýšená na 4 019,60 €, pričom táto suma bude maximálna aj pre všetky fyzické osoby a nezaopatrené deti.
Od 1. januára 2026 SP zvýši aj príspevok za prácu v obecnej polícii o 4,1 %, teda rovnako ako úrazové renty a pozostalostné renty. Poberatelia o príspevok nemusia žiadať – Sociálna poisťovňa ho prepočíta automaticky a rozhodne zo zákona. Prvýkrát bude vyplatený vo zvýšenej sume v januári 2026.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 1 min

pred 1 hod

pred 2 hod