Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Tento úkaz uvidíme už v piatok ráno



Otec sa za neho zaručil
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!

Tieto firmy boli v roku 2025 na nezastavenie
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.
Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.


Komentáre
31. 10. 2025
Pre ministra vnútra a predseda Hlasu Matúša Šutaja Eštoka je nepochopiteľné, že v čase, keď množstvo rodín si riadne premyslí, kde minie každé euro, si banky na Slovensku pripísali rekordné zisky. Tie tvoria vklady, splátky a poplatky práve bežných ľudí. Minister preto hovorí, že aj tento sektor sa bude musieť podieľať na konsolidácii verejných financií.
Minister vnútra priblížil, že v priebehu prvého polroka 2025 je čistý zisk bánk 570 miliónov eur, pričom štát konsoliduje a obyvatelia šetria každé euro. „Veď tie banky nezarábajú na tom, že ony sú geniálne perfektné. Ony zarábajú na vás na ľuďoch,“ upozorňuje minister vnútra. Bude preto apelovať na ministra financií, aby sa ďalšie konsolidačné opatrenia týkali aj bánk a iných subjektov, ktorých zisky rastú na úkor bežného občana.
„Máme tam hypotéky, platíme poplatky a rôzne ďalšie veci. Keď hovoríme o konsolidácii, tak banky, obchodné reťazce a nadnárodné korporácie, by sa mali podstatnou mierou podieľať na konsolidácii verejných financií,“ myslí si M. Šutaj Eštok pripomínajúc 570 miliónový zisk bánk.
„Budem apelovať na pána ministra financií, že tak ako sa chceme pozrieť v Hlase na prísnejšie zdanenie hazardu, aby sme sa pozreli aj na to ako sa vedia banky prispôsobiť konsolidácii,“ avizuje minister Šutaj Eštok s tým, že on, ako ľavičiar a sociálny demokrat mieni opatrenia smerovať aj na tých, ktorým sa darí nie kvôli šikovnosti. Problém má s bankami a s tými, ktorých zisky zabezpečujú primárne ľudia.
„Ak pôjdeme do konsolidácie, tak budem trvať na tom, že to musí zasiahnuť aj bankový sektor, aj nadnárodné korporácie, aj veľké obchodné reťazce,“ avizuje minister vnútra.
Z databázy NBS sme si v redakcii vytiahli, v akých číslach sa pohyboval zisk bankového sektoru od r. 2019.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.