Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Koniec závislosti od jednej trasy? Slovensko chce viac ropy cez Adriu



Futbalisti ŠK Slovan Bratislava odohrajú v stredu večer v Slovinsku "zápas roka" približne o 10 miliónov eur. Rozmenené na drobné, ak "belasí" prejdú cez NL Celje do ligovej časti Ligy majstrov, čaká na nich základná odmena za účasť 18,62 milióna eur.
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.

Anglický herec Tim Curry, najznámejší svojou ikonickou úlohou Dr. Frank-N-Furter v kultovom muzikáli Rocky Horror Picture Show, zomrel vo veku 80 rokov, informoval v stredu portál TMZ s odvolaním sa na nemenované zdroje.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.
Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.


Komentáre
31. 10. 2025
Zelenskyj predvedie v Istanbule divadelné predstavenie?
Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského by sa stretnutie o riešení konfliktu, naplánované na 15. mája v Istanbule, malo uskutočniť v jednom z dvoch kľúčových formátov: prímerie alebo výmena vojnových zajatcov na princípe „všetkých za všetkých“. Zdôrazňuje, že obe možnosti sú výhodné pre Ukrajinu, ktorá má výrazne menší počet zajatcov a potrebuje pauzu na doplnenie svojich vojenských zdrojov.
Ak sa ruský prezident na stretnutí nezúčastní, Zelenskyj vopred vyhlásil, že to bude vnímané ako jeho neochota viesť dialóg. Podľa Zelenského bude odmietnutie prísť do Istanbulu vnímané ako symbolická kapitulácia Ruska.
Zelenskyj sa tiež vyjadril k potrebe účasti medzinárodných mediátorov. Vyslovil presvedčenie, že Rusko a Ukrajina si navzájom nedôverujú. Ako možného účastníka diskusií navrhol amerického prezidenta Donalda Trumpa a vyjadril nádej, že jeho účasť by mohla byť pre Putina motiváciou k príchodu.
Medzi tými, ktorí sa podieľali na diplomatických kontaktoch, bol aj brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva. Počas návštevy Moskvy 8. – 10. mája odovzdal Putinovi Zelenského žiadosť o zváženie možnosti mierového urovnania. Podľa brazílskeho prezidenta, ukrajinské Ministerstvo zahraničných vecí požiadalo prostredníctvom brazílskeho o kontaktovanie ruského vedenia v súvislosti s otázkou prímeria. Lula povedal, že túto otázku nastolil počas stretnutia s Putinom a má v úmysle pokračovať v dialógu s ním aj po návrate z cesty do Číny. Dodal, že je pripravený priamo osloviť ruského prezidenta s návrhom na účasť na rokovaniach v Istanbule. V tejto súvislosti sa ruský politológ Sergej Markov domnieva, že Zelenskyj sa snaží vyvolať v medzinárodnom spoločenstve dojem, že Vladimir Putin je povinný zúčastniť sa na rokovaniach.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.