Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Miliónov na účtoch fyzických osôb môže byť viac!
Slovensko reprezentant uspel
Fejtón píše Hlas ľudu Hlavného denníka

Mesiac čaká veľké zatmenie. Slováci si musia privstať. Rozhodovať však bude to, kde sa práve budete nachádzať.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk



Sociálnodemokratický český politik Jiří Paroubek analyzuje aktuálnu situáciu, v akej sa nachádza Ukrajina.
Predseda vlády SR Robert Fico mi telefonoval a dôrazne ma informoval, že za moje včerajšie vyjadrenia vo vysielaní TA3 proti mne podnikne právne kroky. Popoludní zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom žiadal právne kroky voči mojej osobe od spoločnosti ČEZ, JAVYS a ministerky hospodárstva, píše politický analytik Eduard Chmelár v reakcii na sociálnej sieti, ktorú prinášame v plnom znení.
Bývalý minister školstva podrobil analýze článok Denníka N. Výsledkom sú vymyslené fakty.
Obyčajný vysávač pozná náš dom lepšie ako my sami...
Socializmus veľmi hodnotiť nemôžem - keď sa cez námestia prehnala Nežná, začala som chodiť na strednú školu. Jedna vec ma však prekvapuje.
Ako vidno, naparovanie a komunistická minulosť v tvojej rodine je stále živá.


Komentáre
31. 10. 2025
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (Smer-SD) v utorok vystúpil na 58. zasadnutí Rady Organizácie Spojených národov (OSN) pre ľudské práva a Konferencii o odzbrojení. Zdôraznil hľadanie mierových riešení vo svetových konfliktoch a potrebu dodržiavať základné ľudské práva. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.
Blanár zopakoval potrebu ukončenia vojny na Ukrajine, no akékoľvek snahy o zmenu hraníc silou sú podľa jeho slov neakceptovateľné. "Slovenská republika je presvedčená, že mier je možné dosiahnuť len diplomatickým rokovaním na základe kľúčových princípov Charty OSN," uviedol Blanár.
Minister spomenul aj ozbrojené konflikty v Pásme Gazy, Sýrii alebo Afganistane, kde neustále dochádza k porušovaniu základných ľudských práv a medzinárodného humanitárneho práva. Varoval tiež pred diskrimináciou menšín a nárastom antisemitizmu.
"Musíme odmietnuť akékoľvek formy nenávisti a presadzovať ľudské práva a bezpečnosť pre všetkých," dodal Blanár. V závere svojho prejavu upozornil na etické dilemy a riziká porušovania ľudských práv v dôsledku zavádzania umelej inteligencie.
Blanár apeloval na ukončenie vojen, nastolenie mieru a globálnej stability aj na Konferencii o odzbrojení, čo podľa jeho slov môže zabezpečiť overiteľná kontrola zbrojenia a odzbrojenia. Vo svojom prejave zároveň podporil Zmluvu o nešírení jadrových zbraní či Zmluvu o všeobecnom zákaze jadrových skúšok.
"Je to kolektívna zodpovednosť voči medzinárodnému spoločenstvu a budúcim generáciám. Konferencia o odzbrojení zohráva v tomto úsilí kľúčovú úlohu a Slovensko je pripravené do nej naďalej prispievať," povedal Blanár.
Rada OSN pre ľudské práva je najvýznamnejším ľudskoprávnym orgánom v systéme OSN, ktorý sa zaoberá ochranou a presadzovaním ľudských práv vo svete.
Konferencia o odzbrojení slúži ako rokovacie fórum pre otázky odzbrojenia od roku 1978. V súčasnosti má 65 členov vrátane všetkých jadrových mocností a prijíma rozhodnutia konsenzom. Slovensko sa stalo členskou krajinou v roku 1996.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.