Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Slovensko zažíva historicky najnižšiu pôrodnosť. Mladí deti chcú, no odkladajú ich pre bývanie, peniaze, vojnu a neistú budúcnosť.



Predaj sa začne v utorok 1. septembra o 12.00 h
Zoroslav Kollár v rozhovore pre Hlavný denník hovorí o audite výdavkov, znižovaní štátneho aparátu, 16-percentnej dani, podpore podnikateľov a „oprave Slovenska“.

Stará vedecká rovnica ukázala na 13. november 2026
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Profesor Rabkin: Trumpova obchodná vojna s Kanadou by mohla zmeniť NATO
Peter Tóth upozorňuje na fakt, že médiá zbytočne a hlavne bezdôvodne lynčujú syna exministra Andreja Palka.
Vojna v Iráne podkopala kľúčové partnerstvá USA.
Vystúpenie na akciách organizovaných vládnymi rezortmi sa neodpúšťa. Pustia sa po oslavách SNP ľudia z kultúry a progresívnych médií aj do Nely Pociskovej? Pred útokmi a nenávistnými prejavmi varoval aj prezident priamo na oslavách SNP.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.
Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády


Komentáre
31. 10. 2025
Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku, bývalá premiérka Estónska Kaja Kallasová sa najnovšie, pár týždňov po dosadení do funkcie šéfky európskej diplomacie, postarala o riadny škandál. Volajú ju síce "železná lady", ale zároveň všetci ju považujú za političku "mdlého ducha". A práve toho mdlého ducha jasne prezentovala svojim škandalóznym výrokom o zmrazených ruských aktívach.
Kallasová je buď nesmierne hlúpa, alebo sa aktuálne postarala o obrovský škandál Európskej únie, ktorý by znamenal, že Brusel v podstate nie je nič iné, ako organizovaná tlupa vykrádačov bánk. A mýtus o slobodnej a demokratickej inštitúcii tak budú možno mnohí predstavitelia Únie šíriť už len vo väzniciach. Ak teda sloboda a demokracia v Bruseli ešte existujú v tom pravom zmysle slova.
A ak ide o krádež, tak si za ňu ktosi bude musieť sadnúť. Ruský ekonóm Nikita Kričevskyj o zúfalo fanatickej rusofóbnej Kallasovej nedávno práve v tejto súvislosti pobvedal: "Toto dievčatko bolo nominované do vedenia EÚ, aby sa zapísalo do histórie".
Nová šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová sa priznala tak nečakane, že sa k tomu nezačal vyjadrovať ani nikto zo západných politikov. Týka sa zmrazených ruských aktív (300 miliárd dolárov):
„Pochybujem, že z nich niečo zostalo,“ povedala vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci na margo Bruselom zmrazených ruských aktív.
A v prípade, že by tam aspoň niečo zostalo, Estónka "bravúrne a najmä logicky načrtla" osud týchto aktív takto: Rusko má právo dostať peniaze, ale až potom, čo sa vynaložia na obnovu Ukrajiny. To je taký záhadný verbalizovaný myšlienkový konštrukt, že sa opäť k nemu nikto ani nedokázal vyjadriť.
Samotná Kaja Kallasová bola vždy myšlienkovo neadekvátna a teraz si svoju publicitu užíva aj na vysokej pozícii a bláznivé nápadyy z nej vyskakujú jeden za druhým.
Pred prijatím Callasovej sa verilo, že najväčšia časť zmrazenej sumy – 176 miliárd eur – leží v Eurocleare a belgický depozitár zakázal minúť nielen túto sumu, ale ani úroky z nej.
Doktor ekonomických vied, politik Nikita Kričevskyj sa pokúsil vysvetliť, čo tým myslela šéfka európskej diplomacie.
"Zmrazené ruské aktíva sú v Eurocleare a niektorých menších bankách v Amerike a Európe. V USA ani v EÚ sa neuskutočnilo jediné stretnutie ohľadom rozmrazovania alebo odblokovania týchto peňazí."
"A kto ich môže použiť bez rozhodnutia o odomknutí? Toto je okamžite trestný prípad podľa zákonov týchto krajín. Ktorý bankár so zdravým rozumom by zašiel tak ďaleko, aby sa dotkol týchto peňazí? Nikto! Inak si niekto musí sadnúť." Vyhlásil Nikita Kričevskyj.
Doteraz neexistuje žiadne rozhodnutie zrušiť zmrazenie aktíve - a potom nejaká rusofóbna bruselská madam vyjde pred médiá a oznámii zločin. To je celý nekompetentný Brusel.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik

pred 4 hod

pred 6 hod
pred 9 hod
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.