Melicher potvrdil, že stíhačky MIG-29 išli na UA neoprávnene! Nad Naďom sa zmráka
11 | 06 | 2024 I Ivan Mihale

Igor Melicher, štátny tajomník Ministerstva obrany SR, potvrdil, že stíhačky MIG-29 išli na Ukrajinu neoprávnene. Voči postupu bývalého ministra obrany J. Naďa pripravuje právne kroky.

Pravda vyšla na svetlo

Ministerstvu obrany (MO) SR sa nepodarilo nájsť právnu analýzu týkajúcu sa možnosti darovania stíhačiek MiG-29 Ukrajine vládou s vyslovenou nedôverou. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský.

Ombudsman žiadal o sprístupnenie analýzy podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám. "Ministerstvo mi nedávno oznámilo, že sa snažilo vyhovieť navrhnutému opatreniu a analýzu nájsť. Skonštatovalo však, že ministerstvo a ani jedna z jeho organizačných zložiek danou analýzou nedisponujú. Rovnako uviedlo, že analýza nie je ani zachytená v jeho databázach v žiadnej podobe," priblížil.

Čiže, odborná analýza, ktorou si bývalý minister obrany J. Naď ospravedlňoval darovanie stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu jednoznačne neexistuje, potvrdil aj štátny tajomník Ministerstva obrany SR, Igor Melicher a dodal, "Ústava vláde v demisii zakazuje robiť zásadné kroky v zahraničnej politike a odoslanie stíhačiek za viac ako 500 miliónov eur takýmto krokom určite je. Dnes sa preukázalo, že neexistuje oficiálny úradný materiál ministerstva obrany, ktorý by oprávňoval bývalého ministra vykonať takýto krok."

Nad Naďom sa zmráka

Melicher jasne povedal, že ako verejný funkcionár je povinný vykonať nápravu vo veciach, v ktorých sa pochybilo a toto je jedna z nich. "Práve preto pripravujem právne kroky, o ktorých vás budem už onedlho informovať," doplnil v závere.

Viac vo videu:

NENAŠLA SA! Exminister Naď zrejme klamal o analýze v súvislosti s darovaním migov Ukrajine
Ministerstvu obrany (MO) SR sa nepodarilo nájsť právnu analýzu týkajúcu sa možnosti darovania stíhačiek MiG-29 Ukrajine vládou s vyslovenou nedôverou. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský. Ombudsman... Čítať ďalej
11 | 06 | 2024 | Ivan Mihale/tasr

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.