Duda: Som šokovaný z pokusu o vraždu Roberta Fica
15 | 05 | 2024 I Diana Zaťková

Poľský prezident, premiér aj minister zahraničných vecí v stredu vyjadrili svoje zdesenie z atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, informuje TASR s odvolaním sa na správu agentúry PAP.

"Som šokovaný z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica. Surovosť tohto útoku je nepredstaviteľná. Moje myšlienky a modlitby sprevádzajú Roberta Fica, jeho rodinu a ľudí na Slovensku," napísal poľský prezident Andrzej Duda na sociálnej sieti X.

Premiér Donald Tusk bol touto správou podľa vlastných slov šokovaný. "Šokujúca správa zo Slovenska. Robert, myslím na teba v týchto veľmi ťažkých chvíľach," uviedol poľský premiér.

Minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski takisto označil útok za šokujúci. "Dúfam, že premiér sa uzdraví a vysvetlí všetky okolnosti tejto hroznej udalosti," napísal na sociálnej sieti X.

Útok odsúdil aj expremiér Mateusz Morawiecki. "Otrasná správa o pokuse o atentát na premiéra Roberta Fica. Robert, myslím na teba," napísal poľský expremiér taktiež na sociálnej sieti X.

Fica v stredu po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej postrelili. Na mieste padlo päť výstrelov, útočníka zadržala polícia. Premiéra previezli vo vážnom stave vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici.

Putin je rozhorčený atentátom na R. Fica, hovorí o ohavnom zločine
Ruský prezident Vladimir Putin prijal podľa svojich slov "s rozhorčením" správu o stredajšom atentáte na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica v Handlovej. Informuje o tom TASR na základe vyhlásenia Kremľa. Podľa Putina "tento ohavný zločin... Čítať ďalej
15 | 05 | 2024 | Diana Zaťková

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť. 

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok