JUDr. Harabin: „Pellegrini to má len a len vo vlastných rukách….”
30 | 03 | 2024 I Ivan Mihale

Neúspešný prezidentský kandidát Štefan Harabin sa vo svojom statuse rozhodol reagovať na kritiku po tom, ako odvolal šéfa svojho volebného štábu Miroslava Jureňu, ktorý údajne bez jeho vedomia podporil voľbu Petra Pellegriniho v druhom kole prezidentských volieb, ako aj na obavu mnohých ľudí, že jeho nevyhranený postoj prispeje k zvoleniu Ivana Korčoka.

Chce Pellegrini vôbec osloviť voličov Harabina?

Pre Pellegriniho je dobré, že nevyhral v prvom kole. Ak by ako víťaz postúpil do druhého kola, tak národnovlastenecký volič by už vôbec voliť nešiel, s tým že aj tak on vyhrá. Naopak, práve teraz sa národnovlastenecký volič a volič Smeru môže zmobilizovať a ísť voliť proti Korčokovi, lebo vidí, že bez jeho hlasu Pellegrini nevyhrá.

Pellegrini nestál o podporu SNS a národnovlasteneckého voliča, ale teraz sa ukazuje, že bez neho nebude úspešný. Ak chce hlasy tohto voliča, tak mu musí preto ponúknuť aj niečo viac ako len nezvolenie Korčoka. Možnosti má veľa. Chápem, že nemôže úplne prebrať môj program, lebo by stratil časť svojich voličov, ale niečo musí ponúknuť aj národnovlasteneckému voličovi.

Zachytil som, že pán Chmelár už naznačuje, že Harabin bude teraz Pellegriniho vydierať nejakými funkciami.

Chmelár, ako vždy doposiaľ, zjavne posudzuje iného podľa seba, lebo jemu dali funkciu poradcu a hneď sa stal obhajcom koalície. Ale to nie je môj prípad. Ja som bol, okrem iného, ministrom spravodlivosti, podpredsedom vlády a predsedom Najvyššieho súdu a Súdnej rady. Kráčam vždy len dopredu. Čo mne Pellegrini môže ponúknuť? Prednostu Okresného úradu v Ubli? Možno Chmelár by bral aj to.

Ja môžem Pellegriniho “vydierať” akurát programom, ktorý som v kampani prezentoval. Nech sa zaviaže aspoň k niečomu zásadnému pre môjho voliča, aby ho mal prečo zachraňovať v druhom kole. Napríklad, či vypovie Istanbulský dohovor, Okupačnú zmluvu s USA, či zastaví dodavky zbraní na Ukrajinu cez súkromné firmy, od čoho sa žiaľ doteraz očividne dištancoval.

Už aj politológovia pochopili, že Korčok nemá kde brať ďalšie hlasy. A že druhé kolo vyhrá ten, kto získa voličov Štefana Harabina. Korčok ich nemá šancu získať a Pellegrini to má len a len vo vlastných rukách. Ak ich presvedčí, tak ho pôjdu voliť, ak nie ostanú doma.

V tejto spojitosti je nepodstatné, čo hovorím, či nehovorím, či odporúčam, alebo neodporúčam ja.

ZDROJ: FB Štefan Harabin / Cz24

Korčok sa obráti ako sa od neho bude žiadať, len aby dosiahol víťazstvo (VIDEO)
Spevák a hudobník Marián Greksa sa politike, tej komunálnej, venoval jedno desaťročie. Širšiu verejnosť zaujal počas covidu, kedy bol jedným z kritikov opatrení Matovičovej vlády. Netají sa tým, že podporuje Hlas a pre jeho názory ho v rádiách... Čítať ďalej
30 | 03 | 2024 | Eka Balaskova

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť. 

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik