Čína a Slovensko - 75 rokov diplomatických vzťahov a spolupráce
05 | 02 | 2024 I Diana Zaťková

Už je to 75 rokov, čo nadviazala Čínska ľudová republika diplomatické vzťahy so Slovenskou republikou vrámci Československa. A dnes spoločne s čínskym novým rokom si toto výročie pripomíname.

Pri príležitosti trištvrtestoročnice diplomatických vzťahov sa v nedeľu 4. februára uskutočnil v sále Slovenského rozhlasu koncert čínskej hudby v podaní Čínskeho hudobného komorného orchestra Hudobného konzervatória provincie Zhejiang. 

Celú kultúrnu udalosť uviedol svojím príhovorom veľvyslanec ČĽR v SR J.E. CAI Ge. Vyzdvihol priateľské vzťahy i výbornú hospodársku spoluprácu medzi našimi krajinami. Takisto vyjadril presvedčenie, že spolupráca medzi Čínou a Slovenskom sa za vlády premiéra Fica ešte prehĺbi.

Po veľvyslancovi si vzal slovo štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Marek Eštok a uistil hostiteľa, že nová vláda urobí všetko pre to, aby sa už tak dobré vzťahy ešte zlepšili.

Vážení naši čitatelia

Hlavný denník prežil jeden z najťažších rokov. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu". Ďakujeme vám, že sme pre vás prvou voľbou v čerpaní informácii.

Naďalej nám môžete pomôcť aj materiálne. Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní! Ďakujeme vám!

Gyimesi: BOLA SI ČAPUTOVÁ V USA PO FUNKCIU?
…ALEBO RIEŠILA LEN VYPÍNANIE NEPOHODLNÝCH NÁZOROV? Návštevu prezidentky Zuzany Čaputovej na severoamerickom kontinente, presnejšie v USA, pozorne sleduje aj podpredseda mimoparlamentnej Aliancie Győrgy Gyimesi. Na Facebooku zauvažoval, či si v... Čítať ďalej
05 | 02 | 2024 | Eka Balašková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik