Arménsko oznámilo evakuáciu viac ako 42 tisíc ľudí z Náhorného Karabachu
27 | 09 | 2023 I Ivan Mihale

 Arménska vláda oznámila evakuáciu viac ako 42 tisíc miestnych obyvateľov z Náhorného Karabachu.

"V súčasnosti vstúpilo do Arménska z Náhorného Karabachu 42.500 násilne vysídlených osôb," uviedla hovorkyňa arménskeho premiéra Nazeli Bagdasaryanová na tlačovej konferencii v stredu.

Ako bolo oznámené, humanitárne centrum bolo zriadené v obci Kornidzor v blízkosti Lačinského koridoru spájajúceho Arménsko a Náhorný Karabach.

Všetkým občanom, ktorí nemajú vopred určené miesto pobytu, arménska vláda poskytuje bývanie.

Medzitým šéfka americkej agentúry pre medzinárodný rozvoj (USAID) Samantha Power v utorok oznámila, že poskytne Arménsku humanitárnu pomoc vo výške 11,5 milióna dolárov ľuďom vysídleným z Náhorného Karabachu.

Európska komisia poskytne Arménsku 5 miliónov dolárov na potreby obyvateľov presídlených z Náhorného Karabachu, Švédsko poskytne Medzinárodnému výboru Červeného kríža 15 miliónov korún (viac ako 1,3 milióna dolárov) na uspokojenie humanitárnych potrieb migrantov. Francúzska ministerka zahraničných vecí Catherine Colonna oznámila pridelenie 7 miliónov eur Arménsku.

POĽSKO ZÚRI! Zelenskyj a Trudeau tlieskali ukrajinskému nacistickému vojakovi SS
Predseda kanadského parlamentu (hore, vľavo) sa ospravedlnil po chvále bývalého vojaka Waffen SS. "Esesáka" totiž minulý týždeň v rokovacej sále oslávili potleskom ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a kanadský premiér Justin Trudeau. "Nikto... Čítať ďalej
26 | 09 | 2023 | Diana Zaťková

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik