Hlas má PODMIENKU na vstup do vlády: Zavedenie 13. dôchodku
18 | 09 | 2023 I Ivan Mihale

Zavedenie skutočného a plnohodnotného 13. dôchodku vo výške priemerného dôchodku (dnes 640 eur) je podmienkou prípadného vstupu strany HLAS – sociálna demokracia do novej vlády. Vyhlásil to Peter Pellegrini (Hlas-SD)

„Slovenskí seniori sa proti svojej vôli stali nepriateľom vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Igor Matovič pred voľbami verejne sľúbil, že nesiahne na žiadne sociálne opatrenia. A prvou starosťou jeho vlády bolo, ako čo najrýchlejšie zrušiť zákonom schválený 13. dôchodok. Preto je dnes zavedenie skutočného 13. dôchodku jednou zo zásadných priorít HLASu, od ktorej nie sme ochotní ustúpiť," vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS ďalej žiada ukotviť základné sociálne práva priamo do ústavy. „Chceme ušetriť Slovensko od hrozby, že v budúcnosti nejaká pravicová a antisociálna vláda v mene šetrenia a škrtania pripraví ľudí o základné sociálne istoty. Budeme preto žiadať, aby sa súčasťou ústavy stali aj sociálne práva ako nárok na dôstojný dôchodok, dovolenku, primerané mzdy a pracovný čas. A v rámci otvorenia ústavy budeme navrhovať aj to, aby sa priamo v základnom zákone štátu garantovala rovnaká odmena pre mužov a ženy za rovnakú prácu," povedal Peter Pellegrini.

Prieskum pre ta3: Voľby by vyhral Smer. Hlas doťahuje na PS
Z exkluzívneho prieskumu spoločnosti SANEP pre ta3 vyplýva, že ak by sa predčasné parlamentné voľby konali v polovici septembra, vyhral by ich Smer-SSD. Druhé miesto by obsadilo Progresívne Slovensko, na ktoré sa výrazne doťahuje Hlas-SD. Najväčší... Čítať ďalej
18 | 09 | 2023 | Ivan Mihale

HLAS má vo svojom programe aj zavedenie rodinnej karty, ktorá rodinám poskytne zľavy na služby štátu a samosprávy. Ďalšou novinkou je takzvaný štartovací balíček pre mladých ľudí. „Zavedieme pravidelné mesačné sporenie štátu každému novonarodenému dieťaťu, pri štarte tohto programu aj všetkým deťom do veku piatich rokov. Po dosiahnutí plnoletosti si bude môcť mladý človek tieto prostriedky vybrať a získať tak základný finančný štartovný balíček do života. Bude ich môcť použiť na úhradu študentských pôžičiek, ako základ na nové bývanie či ako kapitál na rozbehnutie vlastného podnikania. Je to opatrenie, ktoré výrazne zvýši motiváciu mladých ľudí ostať na Slovensku," uviedol Peter Pellegrini.

Slovenská republika bude podľa neho pre svojich občanov dôveryhodným štátom vtedy, ak sa v každom kritickom okamihu svojho života budú môcť spoľahnúť na to, že ich silný štát nenechá napospas osudu a je im vždy pripravený pomôcť. „Liberálne a pravicové strany žiadajú slabý štát a výhody pre bohatých. HLAS chce silný štát a výhody pre ľudí, ktorí každodenne bojujú o právo na dôstojný život seba a svojich blízkych," dodal Peter Pellegrini.

Pellegrini zodpovedal aj otázku žaloby Ukrajiny na zákaz dovozu ukrajinského obilia

Ako prízvukoval, Hlas vždy bude chrániť zdravie občanov.

 
VIDEO: Remišová si "zarobila" na ďalší škandál
Uvedomila si Remišová, čo napáchala na Slovensku a preto sa rozhodla pre bývanie v Rakúsku? Rozhodne by však mala vysvetliť financovanie svojej vily v obci za hranicami. Bývalá vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí by mala vysvetliť... Čítať ďalej
18 | 09 | 2023 | Ivan Mihale