Kuffa avizuje mimoriadnu schôdzu k regulácii medveďa, Hlas to podporuje
16 | 07 | 2023 I Gabriela Fedičová

Mimoparlamentný Hlas-SD podporuje iniciovanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, na ktorej by poslanci zaviazali vládu pripraviť zákon k regulácii medveďa hnedého. Vláda by ho mala predložiť v skrátenom legislatívnom konaní. Iniciatívu avizuje nezaradený poslanec Filip Kuffa.

"Prijatie novely zákona o ochrane medveďa tak, aby sa kompetencie vrátili do rúk poľovníkov a odborníkov v tejto oblasti, považujem za racionálne riešenie kritickej situácie," uviedol v stanovisku Hlasu-SD jeho predseda Peter Pellegrini. Dodal, že zo zákona musí vypadnúť ustanovenie, ktoré bráni regulácii tohto živočícha.

Kuffa tvrdí, že na zvolanie schôdze má podporu okrem poslancov pôsobiacich v Hlase-SD aj od Smeru-SD. Zároveň kritizuje zvolanie mimoriadneho parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie na utorok (18. 7.). "Treba urýchlene konať. zásahový tím nestíha tempo, je neúčinný," uviedol Kuffa na sociálnej sieti.

Minister životného prostredia Milan Chrenko v uplynulom týždni uviedol, že envirorezort posilňuje v súvislosti s výskytmi medveďa spoluprácu so Štátnou ochranou prírody SR, samosprávami, mestskou a obecnou políciou. Taktiež sa snaží nadviazať užšiu spoluprácu s poľnohospodármi a poľovníckymi združeniami v dotknutých regiónoch. Minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš sa dohodol s Chrenkom na stretnutí, aby navrhli postupy na zabezpečenie určitej regulácie medveďov na Slovensku. Zásahový tím pre medveďa hnedého prijal v piatok a sobotu (14. - 15. 7.) tri hlásenia o napadnutí človeka medveďom.

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik