NBÚ: Novelu k blokovaniu škodlivého obsahu by vláda mohla riešiť do 2 týždňov
04 | 10 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Novela zákona, ktorá umožní Národnému bezpečnostnému úradu (NBÚ) blokovať škodlivý obsah nastálo, má byť na vládu predložená do dvoch týždňov. Pre TASR to potvrdil hovorca úradu Peter Habara. NBÚ o túto právomoc prišiel 30. septembra.

"Riaditeľ NBÚ Roman Konečný inicioval v krátkom čase po výmene ministrov spravodlivosti schôdzku s Viliamom Karasom, aby boli vyjasnené všetky nezrovnalosti. Obe strany sa dohodli na finálnom znení návrhu novely zákona o kybernetickej bezpečnosti," uviedol Habara s tým, že legislatívny návrh plánujú na vládu predložiť približne do dvoch týždňov.

Inštitút blokovania zaviedol parlament v rámci balíka opatrení súvisiacich so situáciou na Ukrajine. Cieľom bolo zabrániť šíreniu dezinformácií a iného škodlivého obsahu na internete. NBÚ umožnil zákon najprv blokovať weby do konca júna, neskôr parlament predĺžil platnosť právomoci do 30. septembra.

Putin zrejme podpíše zákony o anexii štyroch ukrajinských oblastí ešte v utorok
Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne ešte v priebehu utorka podpíše zákony o pričlenení štyroch ukrajinských regiónov okupovaných ruskou armádou k Ruskej federácii. Vyhlásil to v utorok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. TASR o tom informuje na... Čítať ďalej
04 | 10 | 2022 | Ivan Mihale/tasr

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik