Ľuboš Blaha vyzýva na ukončenie trápenia!
06 | 08 | 2022 I Gabriela Fedičová

"Na Slovensko sa rúti hrozivá plynová kríza a Matovič so Sulíkom sa ohadzujú pubertálnymi sms-kami," píše Ľuboš Blaha na Telegrame. Je presvedčený, že liberáli už ukázali, čo vedia a priniesli len rozvrat a chaos. "Choďte od toho, pravicoví diletanti! Slovensko potrebuje normálnu vládu a zdravý rozum," dodáva a v pätnástoch bodoch zverejňuje aj to, prečo majú trápenie ukončiť.

Príspevok preberáme v plnom znení zo sociálnej siete Telegram.

1. Vypnite už niekto tú béčkovú telenovelu, prosím. Slovensko potrebuje vládu, nie večné hádky týchto dvoch sebastredných pubišov.

2. Len pripomínam, že o Slovensku písali v britskom The Economist. Nepíšu o nás často. Schválne odcitujem:

"Medzinárodný menový fond varoval, že ruské embargo na plyn do Európy môže spôsobiť, že ekonomiky európskych štátov, ktoré sú najviac odkázané na ruský plyn, ako sú Česká republika, Maďarsko a SLOVENSKO, klesnú okolo 5 percent."

3. Čiže nám tu hrozí 5-percentný prepad, čo je ťažká hospodárska kríza. Hrozí prepúšťanie, krachy, chudoba.

4. Zo Západu nám odkazujú, že máme znížiť spotrebu elektriny o 15%. Prestaneme sa kúpať teplou vodou a cez zimu budeme mrznúť. Bravó!

5. Chudobní a zmrznutí. Bez práce a bez perspektívy. Toto tu hrozí a upozorňujú na to už aj západné médiá. Ukazujú osobitne na Slovensko.

6. A tu sa rieši nejaká Sulíkova sms-ka. Že treba vyhodiť z koalície Borisa. Jeden urazený, druhý urazený - a štát v paralýze.

7. Vláda neexistuje. A logicky - nerobia nič pre to, aby odvrátili energetické a sociálne inferno, ktoré sa na nás rúti.

8. Ceny energií vzrastú o stovky eur, už aj liberálne plátky otvorene hovoria, že to zasiahne najmä dôchodcov - tu pôjde o život!

9. A nikto nič. Čaputovej je všetko jedno. Ona si robí fotečky v kroji. A smeje sa Slovákom do tváre.

10. Eduard Chmelár to napísal presne: vykašľala sa na oslavy zvrchovanosti, na storočnicu Jána Francisciho aj na oslavy 30. výročia Ústavy SR.

11. Ale hlavná vec, že sa predvádza v ľudovom kroji. Len aby si robila lacné PR. Na národné tradície kašle, ale kvôli vyrehlenej fotke sa navlečie aj do skafandra.

12. Toto nie je vlastenectvo, toto je od Čaputovej úbohý marketing. V čase, keď má ako hlava štátu kmitať a hľadať riešenia krízy.

13. Nevládne tu nikto. Heger nič, Čaputova nič. Len sa čaká na tsunami, ktoré nás na jeseň zmetie.

14. Predčasné voľby sú holá nevyhnutnosť. S referendom sme v cieľovej rovinke, vláda je v smrteľnej agónii.

15. K moci sa musia vrátiť ľavicové a národné sily, to je jediná šanca pre Slovensko.