Poslanci by sa mali v piatok od rána venovať pandemickému zákonu
12 | 11 | 2021 I TASR

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili 13. deň 48. schôdze NR SR hlasovaním o viacerých návrhoch zákonov. Zídu sa opäť v piatok (12. 11.). Od rána od 9.00 h by sa mali venovať vládnemu návrhu na novelizáciu zákonov v súvislosti s treťou vlnou pandémie.

Vládnemu návrhu sa poslanci venujú v skrátenom legislatívnom konaní. Vo štvrtok novelizáciu posunuli do druhého čítania. Počas piatka by mali o návrhu aj definitívne rozhodnúť.

Novelizácia hovorí o možnosti, že by sa mal zamestnanec pri vstupe do práce preukázať očkovaním proti ochoreniu COVID-19, potvrdením o prekonaní ochorenia alebo negatívnym výsledkom testu. Vyžadovať by sa to mohlo aj v prevádzkach. Osobu, ktorá odmietne preukázať svoju totožnosť, by nemali vpustiť do prevádzok či na hromadné podujatie. Legislatívny návrh hovorí aj o ďalších zmenách, týkajú sa napríklad pandemickej PN, ale i pokút, ak niekto urazí zdravotníkov, sfalšuje COVID pass alebo ohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

MZ: Väčšia ochrana pre ohrozených, viac slobody pre zaočkovaných
Vláda SR včera schválila zákon, ktorý zavádza zásadné opatrenia v boji proti pandémii ochorenia Covid-19. Do parlamentu ide v skrátenom legislatívnom konaní. Vyhláškami ÚVZ SR sa následne upravia ďalšie opatrenia, napríklad otvorenie prevádzok a... Čítať ďalej
11 | 11 | 2021 | TASR