Kolíkovú čaká odvolávanie pre podozrenie z klientelizmu a konflikt záujmov
10 | 09 | 2021 I TASR/Brožík

Nezaradení poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD podali  návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Hovoria  o pochybnostiach v súvislosti s jej osobou. Vyčítajú jej, že nie je "reformný tiger". Ďalším dôvodom je podľa nich to, že už nemá nárok byť ministerkou, keďže odišla zo strany Za ľudí, ktorej patrí kreslo ministra spravodlivosti.


"Peter Pellegrini Máriu Kolíkovú vyzval, aby odišla z funkcie sama." Informuje TASR.

Nad Remišovou sa zmráka. Ak odíde Kolíková k Sulíkovi, budú sa robiť zmeny vo vláde, avizuje Kollár
05 | 09 | 2021 | TASR

Septembrová schôdza bude rušná

"Pod návrh na iniciovanie odvolávania sa im podpísalo dostatok poslancov. Potrebných je 30 podpisov. Podľa rokovacieho poriadku musí byť schôdza zvolaná do siedmich dní. Pellegrini predpokladá, že návrh na odvolanie Kolíkovej zaradia do programu riadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorá sa začína 16. septembra," vysvetľuje správa TASR. Na tej istej schôdzi by sa malo dostať na program aj odvolávanie ministra vnútra Mikluca.
Dôvodov na odvolanie je dostatok

Podľa Petra Pellegriniho na odchod Márie Kolíkovej z ministerskej pozície existujú vážne dôvody - "a to podozrenia z klientelizmu či konfliktu záujmov."

Prenájom budovy rezortu spravodlivosti má byť podľa Pellegriniho spojený s jej bratom, a preto existujú pochybnosti, či jej konanie nesmerovalo k osobným záujmom. "Toto konanie sa jej dodnes nepodarilo vyvrátiť," povedal. Podozrenia o Kolíkovej sa podľa neho prehĺbili. "Pripomenul slová lídra OĽANO a vicepremiéra Igora Matoviča, ktorý mal povedať, že Kolíková spáchala podvod. Pellegrini kritizuje, že aj napriek tomu jej pôsobenie vo vláde Matovič toleruje." Uvádza sa v správe TASR.
Politizuje a málo pracuje

Opozícia tiež podľa TASR kritizuje, že za posledné obdobie neprišla ministerka s novými reformnými návrhmi. "Za pol roka neprišla Mária Kolíková s ničím okrem neustálych hádok a sporov so svojou straníckou kolegyňou, predsedníčkou Veronikou Remišovou," skonštatoval šéf Hlasu-SD.
"Pani Kolíková stratila politickú legitimitu v tejto vláde, pretože prestala reprezentovať stranu, za ktorú kandidovala vo voľbách a ktorá na základe volebných výsledkov obsadila aj post ministerky spravodlivosti," vysvetlil podľa TASR Peter Pellegrini ďalší dôvod na jej odvolanie.

Kolíková môže prísť o flek. Matovič tvrdí, že kreslo patrí strane Za ľudí a nie SaS
Ak chce Sloboda a Solidarita (SaS) ministerstvo spravodlivosti s jej členkou Kolíkovou, bude sa musieť niečoho vzdať, povedal Igor Matovič v relácii K veci na Rádiu Slovensko. Čítať ďalej
09 | 09 | 2021 | Gabriel Matta