HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pastor z Tennessee: „Nehrám tieto demokratické hry, ľudia s rúškom tu nie sú vítaní“

Za netradičnú, no skutočne zaujímavú kázeň si kňaz po nej vyslúžil v kostole od veriacich mohutný potlesk. Ilustračné foto / Pixabay
Keďže v USA sa stále diskutuje o povinnosti nosenia rúšok, farár v Tennessee, známy svojim nesúhlasom s rúškami a masovým očkovaním, dal jasne najavo, že nositelia rúšok budú z jeho cirkvi vyradení. Spochybnil aj to, že by si politici pred kamerami dali skutočne pichnúť vakcínu. informuje portál RT.
S rúškom choďte inam
Kontroverzný farár Greg Locke v nedeľu vystúpil pred svojím zhromaždením a uviedol, že je proti krajom, ktoré opätovne ukladajú mandáty rúšok s cieľom obmedziť nárast prípadov koronavírusu. Ak hora Juliet v Tennessee, kde sa nachádza kostol Global Vision, prejde rovnakou politickou regresiou, Locke tvrdí, že sa nebude riadiť obnovenými pokynmi.

„Ak prejdú druhým kolom a ty začneš nosiť tieto rúška a všetky tieto nezmysly, poprosím ťa, aby si odišiel,“ povedal Locke na pozdrav jeho zhromaždenia. „Požiadam ťa, aby si odišiel. Nehrám tieto demokratické hry v tomto kostole. Ak chcete spoločenský odstup, choďte do Prvého baptistického kostola, ale nechoďte do tohto,“ dodal farár, keď sa zhromaždenie v obrovskom stane dalo do potlesku.

Odmietol viesť bohoslužby on-line

V omši, ktorá sa vysielala naživo na Facebooku, Locke ďalej kritizoval kolegov farárov za to, že zo strachu pred vírusom a jeho rýchlo sa šíriacim variantom Delta odmietli vykonávať služby ako krst. „Nehrám tieto hlúpe hry,“ povedal. „Partia farárov hovorí o tom, ako veľmi chcú vidieť ľudí uzdravovať sa a boja sa ľudí pokrstiť kvôli variantu Delta – je mi z toho zle.“

Obrovské demonštrácie proti Covid pasu v Taliansku: „Draghi je ako Hitler“ (VIDEO)

Locke uviedol, že nemá plány na uzavretie, ani keby mu to bolo nariadené. „Budú obsluhovať Frostyho v pekle, kým toto miesto zavrieme,“ sľúbil.

Locke si získal národnú pozornosť minulý rok počas výluky v Tennessee, keď pokračoval v osobných službách, zatiaľ čo väčšina ostatných cirkví sa stavala k on-line alternatívam.

Nemecký dôchodca skladoval v pivnici tank, skončil na súde

Liberáli mu predpovedali smrť na covid

Jeho postoj proti rúškam predvídateľne vyvolal rozruch u liberálne orientovaných používateľov na sociálnych sieťach. Niektorí predpovedali, že Locke a jeho podporovatelia nevyhnutne chytia Covid-19, pričom jeden komentátor zašiel tak ďaleko, že naznačil, že farár na vírus zomrie.

Súčasné usmernenie Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb uvádza, že plne zaočkovaní jedinci sa na väčšine verejných priestranstiev nemusia sociálne dištancovať ani nosiť rúška. S rastúcim znepokojením zdravotníckych pracovníkov z pribúdajúcich prípadov a spomalenia zaočkovanosti sa však môže názor na nosenie rúška zmeniť.

Lekársky poradca Bieleho domu Anthony Fauci v nedeľu prezradil, že v CDC prebiehajú aktívne diskusie o návrate k univerzálnemu odporúčaniu k rúškam.

Šokujúce VIDEÁ z protestov. Takto sa bijú za svoje práva v zahraničí, kým u nás je to ako v rozprávke

Kritik očkovania

Locke je tiež kritikom očkovania proti vírusu Covid-19 a vyzýva svojich stúpencov, aby mu neverili, dokonca tvrdí, že „politické elity“ klamú o očkovaní. „Ak si myslíte, že tieto politické elity skutočne dostali očkovanie, fajčíte pervitín v suteréne svojej mamy,“ uviedol Locke v máji. „Partia falošných klamárov je to, čo sú. Nedali si pichnúť do ruky nič iné, iba kopu cukrovej vody.“

V Británii naďalej klesá počet nakazených

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info