HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Betónové zátarasy, vysypaný štrk na ceste či uzavreté hranice patria do obdobia studenej vojny

Facebook (Peter Pellegrini) (Lukáš Macák) / Fotokoláž (Redakcia HD)

Opozičná strana Hlas-SD vyzýva vládu, aby prestala uzatvárať a blokovať hranice. Uviedol to predseda strany Peter Pellegrini v príspevku na Facebooku. 

Studená vojna? Nie, iba nátlak vlády

„Hlas vyzýva vládu, aby skončila s manévrami na hraniciach a prestala bojovať s vlastnými občanmi,“ napísal expremiér na Facebooku. „Betónové zátarasy, vysypaný štrk na ceste či uzavreté desiatky hraničných priechodov patria do obdobia studenej vojny, a nie do 21. storočia, kedy je Slovensko členom Európskej únie a Schengenu. Pendleri sú občanmi s rovnakými právami ako všetci ostatní,“ zdôraznil.

Podľa Pellegriniho sa sú úkazy ako spomínaný štrk na slovensko-maďarskej hranici pokusom vlády o nedemokratické donútenie občanov k očkovaniu. „Uzavretie hraníc je prejavom zúfalstva, že vláda nedokáže efektívne bojovať s pandémiou, absolútne v ňom zlyháva a ide z extrému do extrému.“

Každý občan má rovnaké práva

Predseda Hlasu taktiež pripomenul ľuďom fiasko ministra financií Igora Matoviča s ruskou vakcínou Sputnik V, kedy pôsobil ako premiér. „Potom, čo Igor Matovič predviedol totálne fiasko s vakcínou Sputnik, sa vláda rozhodla spraviť všetko pre to, aby jedinou akceptovanou formou boja proti Covidu bolo očkovanie. Priamo však pracuje na tom, aby medzi zaočkovanými a nezaočkovanými rástla a prehlbovala sa vzájomná nenávisť. Preto vyzývam vládu, aby prestala s rozdeľovaním občanov na dve kategórie. Každý občan na Slovensku musí mať rovnaké práva a povinnosti,“ uzavrel.

Slovensko opäť povstáva. Videá zo situácií na slovenských hraniciach sú toho dôkazom (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info