Neuveriteľné: Policajti prišli do pojednávacej miestnosti pokutovať sudcu, no sami odišli s pokutou!
02 | 06 | 2021 I Jozef Uhlarik

Tak toto Slovensko ešte nezažilo. Predsedníčka okresného súdu aj s dvomi policajtami prišli riešiť sudcu, ktorý pojednával bez rúška. Sami však od neho dostali pokutu! Bizarným prípadom sa bude zaoberať Súdna rada SR. Rozhodne ako spurný sudca dopadne.


Radosť zo sudcu Dalibora Miľana z Okresného súdu vo Zvolene by mal expredseda najvyššieho súdu Štefan Harabin, známy „bezrúškovec“. V jeho šľapajach kráča aj Miľan, ktorý pojednáva bez prekrytia dýchacích ciest. Chceli si naňho vyšliapnuť jeho nadriadená predsedníčka okresného súdu aj s dvomi policajtami, ale podľa informácií portálu noviny.sk z pojednávacej miestnosti odišli s pokutami!
Prišli ho pokutovať, no sami odišli zo súdnej siene s pokutou

Sudca Okresného súdu vo Zvolene Dalibor Miľan sa najmenej od 1. januára 2021 odmieta podrobiť protiepidemickým opatreniam proti šíreniu ochorenia COVID-19. Počas pojednávaní nemá rúško. Od marca 2021 do 31. mája 2021 viackrát odmietol pojednávať a rozhodovať vo veciach, v ktorých je zákonným sudcom, s prekrytím dýchacích ciest. Za to ho priamo v pojednávacej miestnosti chceli riešiť nielen policajti, ale aj jeho priama nadriadená. Ani raz neuspeli. Naposledy tak konal 31. mája, keď nerešpektoval príkazy a výzvy ani polície, ani predsedníčky Okresného súdu vo Zvolene. Paradoxné a humorné zároveň je, že s pokutou odišli tí, ktorí ho chceli pokutovať.

Sudca Harabin mladší pojednáva bez rúška: Tvrdí, že opatrenia sú nulitné a prekrývanie tváre dobrovoľné!
Hovorí sa, že jablko nepadá ďaleko od stromu. Sudca Okresného súdu Branislava I Branislav Harabin, rovnako ako jeho otec, nenosí rúško ani respirátor. Ani počas pojednávaní v budove Justičného paláca. Prekrývanie tváre je podľa sudcu čisto... Čítať ďalej
05 | 05 | 2021 | René Skalný


Sudca Miľan totiž priamo na pojednávaní uložil svojej nadriadenej, predsedníčke súdu Mariane Philadelphyovej poriadkovú pokutu 300 eur za to, že ho žiadala, aby pojednával s prekrytými dýchacími cestami. Naprázdno neodišli ani obaja policajti, ktorí tam prišli práve na jej podnet. Uložil im pokuty vo výške 66 eur! Policajti sa pritom proti nemu pokúšali zakročiť aj v marci a v máji 2021.

Harabin tvrdí, že vyšetrovatelia ho nútia k niečomu, čo neukladá zákon. Obrátil sa preto na Žilinku
Štefana Harabina sa vyšetrovatelia už nejaký čas pokúšajú vypočuť. A keď sa im už konečne podarilo doručiť mu predvolanie, oznámil im, že nemá žiadnu právnu povinnosť sa výsluchu zúčastniť. „Predvolanie na výsluch je v rozpore s platným právnym... Čítať ďalej
05 | 05 | 2021 | Petra Demková

Pokutu od vzbúreného sudcu musia policajti aj jeho šéfka zaplatiť

Trpezlivosť so sudcom Miľanom došla predsedovi Súdnej rady SR, bývalému komunistickému sodcovi Jánovi Mazák. Navrhol sudcovi dočasné pozastavenie výkonu funkcie. Návrh mu bol 31. mája doručený elektronickou poštou a členovia súdnej rady o ňom budú rozhodovať na zasadnutí 18. júna 2021. Sudca je na zasadnutie riadne pozvaný. Informovala o tom rada na svojej internetovej stránke.

Návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcu je právne založený na tom, že existujú dôvodné pochybnosti o tom, že sudca spĺňa predpoklady sudcovskej spôsobilosti, ak tým môže byť vážne ohrozená dôveryhodnosť súdnictva alebo dobrá povesť súdnictva.


Sudca je hrdinom prostého ľudu

Sudca Dalibor Miľan si však za svoje konanie vyslúžil palec hore od viacerých bežných ľudí. Patrí medzi nich aj Miroslav Holúbek, ktorý v statuse s jeho krokom súhlasí. „Statočne sa vzoprel ovčiemu rúško-šialenstvu a do nepríčetnosti vytočil všetkých svedkov covidových,“ píše Holúbek. Dodáva, že vyrubenú pokutu musia všetci zaplatiť, pretože podľa predsedu súdnej rady Jána Mazáka proti takejto sankcii neexistuje možnosť odvolania ani žiadny iný opravný prostriedok. Smutné však je, že sudca Miľan môže za svoju neústupčivosť prísť o talár aj definitívne.

Poznámka HD: Ján Mazák očividne nepozná právny poriadok SR. Proti pokute existuje opravný prostriedok. Pokutovaný síce musí sankciu zaplatiť, no môže sa proti nej odvolať a ak uspeje, peniaze sú mu vrátené.

Harabin: Rúško som nenosil, nenosím a pokiaľ mi Boh dá zdravie ani nosiť nikdy nebudem!
Za porušenie nariadení týkajúcich sa protipandemických opatrení dostávajú zväčša od policajtov pokuty. U politikov to ale, zdá sa, neplatí. Proti noseniu rúška s vzoprel aj Štefan Harabin, ktorý to deklaruje prakticky od začiatku. Čítať ďalej
23 | 03 | 2021 | Jozef Uhlárik