Podľa Kollára je nemožné, aby na rokovanie doviedli z väzby exšéfa SIS
26 | 05 | 2021 I tasr

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) si myslí, že je nemožné, aby na utajované rokovanie parlamentu doviedli z väzby bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. Uviedol to počas prerušenia mimoriadneho rokovania parlamentu iniciovaného opozíciou, ktoré sa týka "tajného stretnutia" najvyšších predstaviteľov štátu v budove SIS.


"Ja si viem predstaviť všetko, aj toto si viem predstaviť, ale myslím si, že je to nemožné," povedal Kollár. Hoci Vladimír P. na predmetnom tajnom rokovaní v SIS nebol, mal by podľa Kollára k tomu čo povedať. Naznačil, že vynesenie informácií z rokovania a o priebehu schôdze by mohlo byť porušenie zákona.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa k prerušeniu mimoriadnej schôdze nechcela vyjadriť. Špekulácie o možnostiach dovezenia niekoho z väzby na rokovanie treba podľa nej dať teraz bokom.

Kollár v súvislosti s hlasovaním o návrhu na privezenie exšéfa SIS poznamenal, že plénum si môže odsúhlasiť čokoľvek. Na margo mimoriadnej schôdze dodal, že bude pokračovať až do prerokovania jej jediného bodu a skončí sa po vystúpení všetkých, ktorí sa chceli do diskusie zapojiť.

Po tejto schôdzi by mala pokračovať riadna májová schôdza. Na jej programe je ešte voľba podpredsedu parlamentu a predsedu sociálneho výboru, ale aj rokovanie o novelizácii rozpočtu.

Rokovanie NRSR prerušili, Taraba navrhol, aby z väzby doviedli exšéfa SIS Pčolinského
Poslanci Národnej rady (NR) SR prerušili neverejné mimoriadne rokovanie súvisiace so stretnutím najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS). Čítať ďalej
26 | 05 | 2021