Bratislavské Staré Mesto si uctilo lekárov a vedcov korona-hysterikov. Sú medzi nimi Krčméry a Čekan
20 | 05 | 2021 I Petra Demková

Po vyvesení izraelskej vlajky na miestny úrad Starého Mesta prichádza ďalšia kontroverzná aktivita tejto bratislavskej mestskej časti. Starostka Zuzana Aufrichtová si uctila vedcov, ktorých agendou je šírenie korona-hystérie. Čestnými občanmi sa stali Krčméry, Čeka, aj Klepma.Vedenie Starého Mesta si ide svoju agendu

Zdá sa, že vedenie Starého Mesta si ide svoju agendu bez ohľadu na to, čo si o nej myslia obyvatelia mestskej časti a či s jeho aktivitami súhlasia. Áno, bratislavské Staré Mesto je baštou liberálov a „slniečkárov“. To však neznamená, že ľudí s inými názormi v Starom Meste nenájdete. Nevyzerá to však tak, že by miestne zastupiteľstvo tento fakt trápil.

Na úrad Starého Mesta v Bratislave vyvesia izraelskú vlajku. S nápadom prišiel exmarxista Dostál zo SaS
„Na budove miestneho úradu v Starom Meste zaveje izraelská vlajka. Gesto je vyjadrením solidarity so štátom Izrael, ktorý aktuálne čelí masívnym útokom organizácie Hamas,“ informuje redakcia Bratislavských novín. S nápadom prišiel Ondrej... Čítať ďalej
19 | 05 | 2021 | Petra Demková


Starostka Starého mesta, Zuzana Aufrichtová, udelila čestné občianstvo vedcom, ktorí podľa jej slov „pomáhali zvládať pandémiu“.
Vedci a lekári čestnými občanmi Starého Mesta

„Čestnými občanmi Starého Mesta sa stali štyria vedci a lekári,“ uviedol miestny úrad príspevok na Facebooku. „Pomáhali zvládnuť pandémiu, skúmali prítomnosť britskej mutácie v našej populácii, zvýšili bezpečnosť v školách preventívnym testovaním zamestnancov škôl, zriadili mobilné odberové miesta. Svoju odbornosť a skúsenosti uplatnili v službe Slovensku a Staromešťanom,“ napísala starostka.

„Prevádzkovateľ MOM a skúsený záchranár Ivan Baláži, vedci a virológovia Pavol Čekan, Boris Klempa a lekár a vedec Vladimír Krčméry sú odvčera čestnými občanmi Starého Mesta,“ informovala Aufrichtová. „Gratulujeme a ďakujeme,“ dodala. Udelenie čestného občianstva schválili staromestskí poslanci. Stalo sa to na zasadnutí zastupiteľstva 18. mája.
Sú to tí, ktorí nás chcú „dávať dole“

Niektorí z vedcov, ktorých si Staré Mesto uctilo, sú známi svojou „pro-korona“ agendou. Vrátane podpory myšlienky obmedzovania ľudských práv ako nástroja boja proti vírusu. Čekan sa v minulosti preslávil vyjadreniami o tom, ako neočkovaných budú (oni) dávať „dole“ z verejného života. Prof. Krčméry je známy pozitívnym vzťahom k farmaceutickým firmám a očkovaniu.

Matúš Vallo sa dal očkovať a vychválil pri tom Billa Gatesa. Komentár potom zmazal
Mal to byť nevinný post o tom, ako sa bratislavský primátor dal zaočkovať. Komentujúca si však „rypla“ – opýtala sa, či má Vallo inštrukcie od Billa Gatesa. Vallo nelenil, Billa vychválil a naložil „dezinfo scéne“ a konšpirátorom. Potom však... Čítať ďalej
04 | 05 | 2021 | Petra Demková