HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pri potlačovaní pandémie má Ivermektín rovnaký účinok ako očkovanie, tvrdí vedecká štúdia

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Ivermektín je jedným z niekoľkých liekov skúmaných s ohľadom na jeho terapeutickú a preventívnu úlohu pri liečení infekcie SARS-CoV-2. Najnovšia štúdia dokázala, že liek má vysokú účinnosť ako preventívny prostriedok proti ochoreniu COVID-19.

Podrobne sa na účinky lieku vo výskume zamerali indickí biologický výskumníci a vedeckí pracovníci. Publikovali odbornú štúdiu s názvom „Úloha ivermektínu v prevencii infekcie SARS-CoV-2 medzi zdravotníckymi pracovníkmi v Indii: porovnaná prípadová kontrolná štúdia„. Prácu publikovalo Národné centrum pre biologické informácie.

Cieľom tejto štúdie bolo preskúmať súvislosť medzi profylaxiou (preventívnou ochranou organizmu) ivermektínom a vývojom infekcie SARS-CoV-2 medzi zdravotníckymi pracovníkmi v Indii.

Bukovský: Covid pas mal byť hoax. Dnes? Realita

Od septembra do októbra 2020 sa medzi zdravotníckymi pracovníkmi indickej spoločnosti AIIMS Bhubaneswar v Indii uskutočnila uzavretá prípadová štúdia s cieľom získať údaje o účinkoch Ivermektínu na ľudský organizmus v súvislosti s ochorením COVID-19.

Prípadovej štúdie sa zúčastnilo 186 párov, ktoré sa zhodovali profesiou, pohlavím, vekom a dátumom ochorenia. Účastníkmi však boli iba zdravotnícki pracovníci, ktorí mali pozitívny a negatívny test na COVID-19 pomocou RT-PCR testov.

Štúdia porovnávala účinky Ivermektínu a/alebo hydroxychlorochínu a/alebo vitamínu C a/alebo inej profylaxie pre COVID-19. Výsledky štúdie vyznievajú vysoko optimisticky.

Lockdowny, politická nespoľahlivosť a divadielka: Koľko ešte Slováci dokážu zniesť?

Dvojdávková profylaxia Ivermektínom vykázala až 73 percent zníženie rizika infekcie SARS-CoV-2  v prípade zdravotníckych pracovníkov v priebehu nasledujúceho mesiaca. U osôb zapojených do fyzickej aktivity dlhšie ako hodinu za deň bola vyššia pravdepodobnosť infekcie SARS-CoV-2.

Záver: Dvojdávková profylaxia Ivermektínom v dávke 300 μg/kg hmotnosti organizmu s odstupom 72 hodín dokázala znížiť riziko infekcie SARS-CoV-2 až o 73 percent. Pri potlačovaní pandémie má tak metóda chemoprofylaxie (preventívneho a dôsledne presného dávkovania Ivermektínom) jednoznačný význam a je možné ho aplikovať najmä na osobách, v prípade ktorých nie je dostupná alebo možná vakcinácia.

Rada Európy varuje: „Zneužívanie pandemických obmedzení ohrozuje slobodu v celej Európe!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info