Bývalá poslankyňa Za ľudí Andrea Letanovská vstupuje do strany Spolu
12 | 05 | 2021 I tasr

Bývalá poslankyňa Národnej rady (NR) SR za stranu Za ľudí Andrea Letanovská vstupuje do mimoparlamentnej strany Spolu. Oznámila to na stredajšej tlačovej konferencii. Letanovská oznámila svoj odchod zo Za ľudí v sobotu (8. 5.).


V strane Spolu vidí Letanovská priestor pre víziu lepšie fungujúceho zdravotníctva zameraného na pacienta. Chce byť súčasťou rozumnej a odbornej alternatívy voči chaosu, ktorý tu podľa nej vládol za posledný rok, ale aj alternatívy voči predchádzajúcim vládam. Upozornila na nízku dôveru občanov. "Predstavy o vláde slušných a kompetentných ľudí, ktorí si dokážu nielen získať, ale aj udržať dôveru voličov, sa nenaplnili," pripomenula Letanovská. Predseda strany Spolu Juraj Hipš povedal, že Letanovskej konštruktívna kritika vo vládnej koalícii nenašla podporu.

Letanovská pôsobí ako lekárka. O poslanecký mandát prišla po tom, ako sa do NR SR vrátil Vladimír Ledecký, ktorý odišiel z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.

Letanovská pri svojom odchode zo Za ľudí uviedla, že strana nenaplnila potenciál na to, aby bola reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky. Nepáči sa jej ani to, ako stranu vedie predsedníčka Veronika Remišová.

V strane Spolu pôsobí aj poslanec NR SR Miroslav Kollár, ktorý tiež odišiel zo strany Za ľudí.

Tragédia u Cigánikovej! Exmanžel v bezvedomí prehráva boj s chorobou
Poslankyňa za stranu SaS Janka Bittó Cigániková prežíva naozaj krušné chvíle. Jej exmanžel prehráva boj s rakovinou. „Situácia je taká, že je vo finálnom štádiu a už je to otázka krátkeho času,” neskrývala emócie... Čítať ďalej
12 | 05 | 2021 | Diana Zaťková