"Čo znepokojuje USA a NATO na východe Ukrajiny? Že si Rusi chránia svoj ľud?" pýta sa Belousovová
06 | 04 | 2021 I Jozef Uhlárik

Vojenské manévre na východe Ukrajiny znepokojujú nielen samotných Ukrajincov, ale aj Slovensko, Európsku úniu a NATO. Expolitička Anna Belousovová má však na vec iný názor, ktorý vysvetľuje na sociálnej sieti.


Presuny ruských vojsk na hraniciach s Ukrajinou nie sú, podľa Ruska, ničím neobvyklým a nie je treba sa nad tým znepokojovať. Iný názor na to ale majú nielen Ukrajinci, ale aj NATO, ktoré bolo požiadané o pomoc. Vážne znepokojenie nad pohybom ruských vojsk v blízkosti ukrajinských hraníc vyjadril aj šéf európskej diplomacie. Predsedníčka strany Národ a spravodlivosť je však presvedčená, že Rusi nerobia nič nebezpečné a nie je sa čoho obávať. „Je to naozaj pokrytectvo politikov Európskej únie v plnej paráde,“ myslí si Anna Belousovová.
Po všetkých dlhoročných provokáciách sú teraz predstavitelia EÚ a USA znepokojení?

„Čo ich tak znepokojuje? Že Rusi premiestňujú svoje vojská v rámci vlastných hraníc? Že ich zaujíma osud Rusov na východe Ukrajiny, keď práve v tých oblastiach, kde žijú začala Ukrajinská armáda ofenzívu?“ pýta sa expolitočka a dodáva, že znepokojení sú tí, čo veľmi intenzívne a veľmi dlho premiestňujú svoje vojská ku západným hraniciam Ruska.

„Doteraz mali dôvod na znepokojenie nielen Rusi, ale aj občania štátov EÚ, cez ktoré sa dlhé mesiace presúvajú vojenské konvoje. Priamo sa to týka aj nás – Slovenska,“ konštatuje Belousovová. Podľa nej naše ministerstvo obrany len od začiatku tohto roka upozornilo na svojej stránke na 128 presunov „spojeneckých ozbrojených síl“, t.j. predovšetkým amerických vojakov plus ďalších vojakov členov NATO.

„Všetky presuny sú v smere západ - východ. Tak kde sa presúvajú? Čo je na východe Európy? Aj ten čo prepadol zo zemepisu vie, že Rusko. Celé mesiace, ba roky NATO presúva vojakov k ruským hraniciam,“ vysvetľuje Belousovová, podľa ktorej ide skutočne o roky, pretože presuny boli schválené aj vtedy, keď rezort obrany mala SNS. „A Danko chodil pravidelne liezť Rusom do zadku,“ píše expolitička a dodáva: „Po všetkých tých dlhoročných provokáciách sú teraz predstavitelia EÚ a USA znepokojení, že Rusko prevádza vojenské aktivity pri svojej západnej hranici?! Vážení euroatlantickí pokrytci, na rozdiel od vás Rusko presúva svoje vojská a robí vojenské cvičenia na svojom území! Rusko nasťahuje svoje vojská tisícky kilometrov, na opačný koniec sveta ako to robia USA.“Ak USA a ich mocenský nástroj NATO môže podľa Belousovovej chrániť a šíriť „demokraciu“ a svoje záujmy v ľubovoľnej časti sveta aj za cenu porušovania medzinárodných zákonov a vraždenia nevinných ľudí, tak je vrchol drzosti a pokrytectva kritizovať Rusko za to, že chráni svoje záujmy na svojom území.

„To OĽANO vyberalo ľudí na kandidátku v psychiatrickej liečebni, či čo?“ pýta sa Belousovová
Igor Matovič sa pred voľbami pýšil, že na svojej kandidátke má ľudí zo širokého spektra. To naozaj má, a aj sa mnohí z nich dostali do parlamentu, ich úroveň však expolitička Anna Belousovoá zhodnotila vo svojom statuse skutočne... Čítať ďalej
26 | 03 | 2021 | Jozef Uhlárik