fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bude 30. marca pred parlamentom mega protest? Niečo sa vraj chystá!

Na snímke demonštranti smerujú od Hlavnej stanice pred Úrad vlády SR počas protivládneho protestu v Bratislave 17. novembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

„Matovič v strehu!“ píše sa na stránke SK News. Pred parlamentom je na 30. marec oznámené o 11:00 hod. nakrúcanie dokumentu. Aktivistka Michaela Hornáčková údajne našla spôsob, ako môžu prísť nespokojní občania vyjadriť svoj postoj k súčasnej vláde. Jednoducho prídu ako účastníci komparzu pri nakrúcaní dokumentu.

Pluska ponižuje Martinu Šimkovičovú. Vraj neúspešná… a konšpirátorka. „Sloboda je najvyššia hodnota,“ odkazuje moderátorka. 

Vo videu, ktoré je súčasťou článku, aktivistka a organizátorka informovala, že bezpečnosť účastníkov je pre ňu na prvom mieste. Preto hľadala cestu, ako sa ľudia môžu zhromaždiť bez nejakých právnych následkov. Hornáčková hovorí, že momentálne rokuje o akcii s mestskou časťou. Celé podujatie bude zastrešovať certifikovaná spoločnosť na nakrúcanie dokumentov. Účastníci na podujatí budú komparzisti.

Autor článku na stránke SK News očakáva, že výzva môže mať veľkú odozvu. „Účasť na podobnom podujatí môže mať veľký rozmer. Čo je však zaujímavé, organizátorka vyzvala poslancov z novovzniknutej strany Republika a zároveň aj Petra Marčeka, ktorí sa v posledných mesiacoch angažoval práve po boku odídencov z ĽSNS, aby na toto podujatie nechodili,“ informujú. Dôvodom je to, že nechcú, aby sa akcia zneužívala politickými stranami hnutiami.

Bude deň 30. marec dňom veľkého protestu? Uvidíme.

Machala: „Slováci takéto tvrdé zaucho a životnú skúsenosť potrebovali“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info