Pri útokoch Talibanu v Afganistane zomrelo deväť civilistov
12 | 07 | 2020 I Imrich Kovačič / TASR

Šesť ľudí zahynulo a ďalších 12 osôb utrpelo zranenia pri výbuchu nálože umiestnenej pri ceste, ku ktorému došlo v sobotu v provincii Ghazní na juhovýchode Afganistanu. Explózia zasiahla okoloidúci mikrobus. Informovala o tom agentúra DPA.


Miestni predstavitelia pripisujú zodpovednosť za útok afganskému militantnému hnutiu Taliban.

K ďalšiemu incidentu došlo v juhoafganskej provincii Kandahár, kde neznámi ozbrojenci vnikli do domu bývalého šéfa miestnej polície a zastrelili jeho otca a dvoch ďalších ľudí. Policajtovi, ktorý mal byť zrejme terčom útoku, sa podarilo uniknúť. Dvaja civilisti utrpeli zranenia aj v provincii Nangarhár, kde vybuchol mínometný granát, pravdepodobne vystrelený militantmi z Talibanu.

Podľa hovorcu afganskej Národnej bezpečnostnej rady (NSC) Džavída Fajsala počas uplynulého týždňa zahynulo pri útokoch Talibanu 23 civilistov a ďalších 45 ľudí utrpelo zranenia.

150 rokov starý dopis z ktorého až mrazí! Obsahuje predpoveď oboch svetových vojen a aj tej tretej
Z tohto listu až zamrazí! Pred takmer 150 rokmi ho napísal americký právnik, spisovateľ a generál Albert Pike († 81). Predpovedal v ňom prvú i druhú svetovú vojnu, a spomína tam aj tú tretiu. K tej sa začne schyľovať v 20. storočí a bude s... Čítať ďalej
12 | 07 | 2020 | Imrich Kovačič / TASR