V prvom polroku 2020 riešila NAKA korupciu v hodnote 12 miliónov eur
06 | 07 | 2020 I SITA

 Počas prvých šiestich mesiacov tohto roku vykonala Národná kriminálna agentúra (NAKA) 96 policajných akcií, z ktorých bolo 26 zameraných na korupčnú trestnú činnosť.


Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, vo vyšetrovaných prípadoch korupcie boli podľa polície žiadané úplatky vo výške viac ako 12 miliónov eur .„Najvýznamnejším korupčným prípadom bola akcia Dobytkár, kde úplatky dosiahli výšku takmer 10,5 milióna eur,“ povedala Bárdyová.

NAKA tento rok vykonala aj akcie zamerané na ekonomickú trestnú činnosť v počte 22, násilnú trestnú činnosť v počte 19 a protidrogové akcie, ktorých bolo 18. „V 11 prípadoch boli akcie NAKA zamerané na rôznu inú činnosť v jej pôsobnosti,“ uviedla hovorkyňa. Spomedzi drogových káuz vyzdvihla akciu Pontón, kde policajti zaistili 1,5 tony metamfetamínu, čo predstavuje milióny dávok drogy v približnej hodnote 292,3 milióna eur.

Za šesť mesiacov tohto roku vo všetkých prípadoch, ktoré NAKA vyšetrovala, obvinila podľa Bárdyovej spolu 373 fyzických a 19 právnických osôb. „Do väzby išlo 89 z nich,“ doplnila. Bárdyová dodala, že na NAKA v súčasnosti pracuje 554 policajtov v rámci celého územia Slovenska.

Motorkár prekročil rýchlosť o 64 kilometrov za hodinu
Motorkár na Agátovej ulici v bratislavskej Dúbravke išiel rýchlosťou 114 kilometrov za hodinu. Na tomto úseku je dovolená rýchlosť 50 kilometrov za hodinu, informovala polícia Bratislavského kraja na sociálnej sieti. Čítať ďalej
06 | 07 | 2020 | SITA