Všetci zdravotníci na Slovensku dostanú dostatok financií, tvrdí šéf rezortu
27 | 04 | 2020 I SITA

Všetci zdravotníci na Slovensku dostanú dostatok financií. Na tlačovom brífingu to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí s tým, že toto uistenie dostal od ministra financií Eduarda Hegera.


Ako Krajčí konštatoval, tlaky prichádzajú najmä z Asociácie zdravotných poisťovní, ktorá žiada dofinancovanie. Poisťovne podľa ministra avizujú, že začnú tlačiť na poskytovateľov, že s nimi nebudú podpisovať zmluvy.

"Chcem garantovať, že štát nedovolí, aby došlo k nevýhodným zmluvám, poskytovatelia majú garantované, že dostanú 100 percent platieb za minulý rok. Môžu sa na to spoľahnúť," uviedol.

Reštrikcie v čase krízy musia byť jasne zdôvodnené a iba na nevyhnutnú dobu, hovorí bezpečnostný expert
Štát by podľa bývalého náčelníka Vojenskej spravodajskej služby ČR a bezpečnostného experta Andora Šándora nemal v čase krízy, akú zažíva Slovensko aj svet, zavádzať opatrenia s nejasnou časovou lehotou ukončenia. Čítať ďalej
27 | 04 | 2020 | SITA


Ak podľa Krajčího budú poisťovne tlačiť na poskytovateľov, že im tieto peniaze nebudú chcieť dať, štát sa postará o to, aby ústavná zdravotná starostlivosť na Slovensku neskolabovala. Situácia však podľa neho vôbec nie je kritická, poisťovne majú dostatok financií minimálne do konca mája.

"Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať, je tu ďalší časový priestor, aby sa zozbierali dáta, potom by sa dalo povedať, o aké čísla by išlo," uzavrel.