Desiatky migrantov sa do Európy nedoplavili. Lodi dochádzalo palivo a prevrátila sa
05 | 12 | 2019 I Imrich Kovačič / SITA

Najmenej 58 ľudí zomrelo po tom, čo sa v Atlantickom oceáne pri pobreží Mauritánie prevrátila loď s desiatkami migrantov. Informovala o tom Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) s tým, že 83 osobám sa podarilo doplávať na breh. Je to jeden z najtragickejších incidentov, ktoré sa tento rok stali migrantom na ceste do Európy.


Podľa IOM bolo na lodi najmenej 150 ľudí. Plavidlo sa približovalo k Mauritánii, no dochádzalo mu palivo. Preživším pomohli mauritánske úrady v meste Nouadhibou na severe krajiny. Neuvedený počet zranených skončil v meste v nemocnici. Podľa osôb, ktoré incident prežili, loď vyplávala 27. novembra z Gambie. Boli na nej aj ženy a deti.


Úrady v Gambii sa na margo incidentu zatiaľ nevyjadrili. Z malej západoafrickej krajiny odchádza mnoho ľudí v nádeji, že sa dostane do Európy. V rokoch 2014 – 2018 podľa IOM prišlo do Európy viac ako 35-tisíc Gambijčanov.


VIDEO: Oheň na ukrajinskom kampuse si vyžiadal jeden život. Študenti museli vyskakovať z okna
V ukrajinskom prístavnom meste Odesa horel historický kampus, vystrašení študenti boli nútení vyskočiť z okna aby unikli zúriacim plameňom, ktorý si nakoniec vyžiadal aj jeden život. Čítať ďalej
04 | 12 | 2019 | Marek Molnár