fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bidenovi súperi v debate spochybňujú jeho zdravotnú spôsobilosť viesť Biely dom

cnn

V tretej televíznej debate kandidátov Demokratickej strany na post prezidenta USA, ktorá sa konala vo štvrtok v noci v Houstone, musel jeden z favoritov, Joe Biden čeliť kritike svojich mladších súperov, že je príliš starý na to, aby šéfoval Bielemu domu, napísala agentúra AP.

Sedemdesiatšesťročný bývalý viceprezident z éry Baracka Obamu v piatok povedal novinárom, že svoju zdravotnú spôsobilosť preukáže prostredníctvom kampane a zaviazal sa zverejniť svoje zdravotné záznamy po najblžšej zdravotnej prehliadke. Nešpecifikoval, kedy to bude, no prisľúbil, že sa tak stane pred februárovými voľbami v rámci Demokratickej strany v Iowe.

Ďalší prezidentský kandidát, 44-ročný Julian Castro, ktorý je bývalým primátorom mesta San Antonio v americkom štáte Texas, počas štvrtkovej debaty naznačil, že Biden zabudol podrobnosti svojho návrhu zdravotnej starostlivosti, o ktorom práve diskutoval.

Senátor Cory Booker (51) po debate dodal, že existuje „veľa ľudí, ktorí sa obávajú schopnosti Joea Bidena priniesť loptu až po koncovú čiaru ihriska bez toho, aby ju stratil“.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info