ŠPORT: Na Slovakia Open v Čunove víťazstvá Martikána, Dukátovej i slovenskej miešanej štafety
10 | 08 | 2019 I SITA

Tri slovenské prvenstvá priniesli sobotňajšie popoludňajšie finálové jazdy v bratislavskom Čunove na pretekoch Slovakia Open, ktoré sú vyvrcholením seriálu európskeho Slalomového pohára a zároveň v nich pretekári mohli získavať body do rebríčka Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF).

Michal Martikán triumfoval v C1 mužov napriek dvom trestným sekundám, Matej Beňuš skončil až deviaty, keď sa nevyhol 50-sekundovej penalizácii. "Forma by mohla byť aj lepšia. Toto bol špičkový tréning. Super, vážim si, že som vyhral, ale z tréningového pohľadu tam bolo pár chýb, ktoré nemôžem akceptovať a dúfam, že sa ich vyvarujem na vrcholných súťažiach," poznamenal Martikán.

Medzi kajakármi Slováci nepostúpili zo semifinále, najlepšie z nich skončil Adam Gonšenica na 11. priečke. V rovnakej disciplíne žien sa presadila Jana Dukátová, hoci jej k výslednému času prirátali štyri trestné sekundy. "Bola som nastavená, že sa sústredím na aktuálny moment, všetko ostatné musí ísť preč.

Po chybách som viac pridala a v závere sa rozhodla riskovať," skonštatovala Dukátová. Stupeň víťazov unikol Elene Kaliskej na 4. pozícii, hneď za ňou figurovala Michaela Haššová. Tesne za pódiom skončila Soňa Stanovská v kategórii kanoistiek, kde ju klasifikovali na 4. mieste pred piatou Monikou Škáchovou.

Vyvrcholením Slovakia Open bola súťaž miešaných štafiet, v ktorej sa predstavili všetky štyri kategórie a každý člen tímu absolvoval štvrtinu trate. Tú najlepšie zvládlo slovenské kvarteto Martikán, Škáchová, Stanovský, Kaliská. Druhí boli Francúzi a za nimi nasledovali ďalší štyria Slováci Dodok, Glejteková, Haššová, Gonšenica.

ŠPORT: Nitra získala 15-ročného Nemca, môže byť najmladším hráčom Tipsport ligy
Hokejová Tipsport liga zrejme bude mať v nadchádzajúcej sezóne nového najmladšieho hráča. Môže ním byť Šimon Nemec. Ešte len 15-ročného konštruktívneho obrancu z Liptovského Mikuláša získal HK Nitra. Čítať ďalej
10 | 08 | 2019 | SITA

Výsledky - sobota - finále:
MUŽI
C1: 1. Michal Martikán 102,38 s (2 tr. sekundy), ... 9. Matej Beňuš (obaja SR) 152,26 (52)
K1: 1. Ondřej Tunka (ČR) 99,19 (2), ... 11. Adam Gonšenica 102,51 (2), 13. Andrej Málek 103,36 (4), 14. Jakub Stanovský 103,58 (0), ... 20. Radoslav Miko (všetci SR) 105,80 (0) - nepostúpili zo semifinále

ŽENY
K1: 1. Jana Dukátová 111,40 (4), ... 4. Elena Kaliská 117,15 (2), 5. Michaela Haššová 118,56 (6), ... 8. Kristína Nevařilová (všetky SR) 138,12 (0)
C1: 1. Cecile Tixierová (Fr.) 120,78 (2), ... 4. Soňa Stanovská 125,22 (2), 5. Monika Škáchová 126,74 (4), ... 7. Simona Glejteková 128,74 (6), 8. Simona Maceková 132,35 (4), ... 10. Emanuela Luknárová (všetky SR) 170,22 (4)

Miešaná štafeta: 1. Slovensko (Martikán, Škáchová, Stanovský, Kaliská) 101,40, 2. Francúzsko 103,60, 3. Slovensko (Dodok, Glejteková, Haššová, Gonšenica) 104,19, 4. Slovensko (Beňuš, Luknárová, Málek, Ďurecová) 105,83.

ŠPORT: S. Williamsová sa dočkala skalpu Osakovej, tá však bude opäť svetovou jednotkou
S veľkým záujmom očakávaná štvrťfinálová konfrontácia medzi Serenou Williamsovou a Naomi Osakovou na tenisovom Rogers Cupe v Toronte dopadla jednoznačne v prospech skúsenejšej Američanky. Čítať ďalej