fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Saudská Arábia investuje do vesmírnych spoločností britského podnikateľa miliardu dolárov

Richard Branson
Richard Branson

Saudská Arábia oznámila, že investuje 1 miliardu dolárov na financovanie britského holdingu Virgin Group, podnikateľa Richarda Bransona.

Verejný investičný fond Saudskej Arábie, ktorý má projekt podporiť, nazval zmluvu o investovaní ako „partnerstvo založené na vesmírnych letoch, vypúšťaní satelitov a záujmov zameraných na vesmír“. Projekt sa zameriava na tri spoločnosti holdingu, a to konkrétne Virgin Galactic, The Spaceship Company a Virgin Orbit. 

Partnerstvo s Virgin Group odráža veľké pokroky kráľovstva, smerujeme k našej vízii diverzifikovať znalostnú ekonomiku,“ povedal saudský korunný princ Mohammed bin Salman.

Podľa Bransona je investícia „znakom dôvery medzinárodného spoločenstva. Umožní nám to vyvinúť ďalšiu generáciu satelitov a urýchliť náš program pre nadzvukovú vesmírnu cestu,“ povedal Branson. „Teraz sme len krôčik od nášho cieľa, posielať ľudí do vesmíru Virgin Galacticou a Virgin Orbit môže začať umiestňovať satelity okolo Zeme,“ dodal.

Investícia Arabských emirátov je súčasťou spolupráce s podnikateľom, ktorý chválil ekonomické a sociálne reformy princa Salmana.

Pred nedávnom Branson oznámil investíciu do projektu Červeného mora, kde chce premeniť 50 Saudských ostrovov na luxusnú turistickú destináciu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info