Ďalšie varovanie - Rusko: naša trpezlivosť sa skončila!
14 | 01 | 2022 I Milan Laca

Lavrov predpovedal stret medzi ruskými občanmi Ukrajiny a NATO

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov  vyhlásil na tlačovej konferencii, že trpezlivosť Ruska s krokmi Západu sa skončila.  "Sme veľmi trpezliví, viete, že sme zapriahali dlho. Veľmi dlho sme zapriahali, teraz je čas, aby sme išli."  

NATO na hraniciach Ruska je kategoricky neprijateľné

Lavrov vyzval NATO, aby neporušovalo červené línie Ruska. Povedal, že Moskva kategoricky neakceptuje jeho prítomnosť na ruských hraniciach, k čomu dôjde po vstupe Kyjeva do aliancie. Podľa neho ide o jednu z červených čiar ruskej strany, ktorej prekročenie povedie ku katastrofálnym následkom. 

Nie a nie sa zastaviť - NATO volá Švédsko a Fínsko (VIDEO)
NATO pripúšťa bleskový vstup Švédska a Fínska do aliancie. Začlenenie Švédska a Fínska do NATO môže prebehnúť veľmi rýchlo. Vyhlásil to generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg. Podľa neho je takýto vývoj udalostí možný,... Čítať ďalej
14 | 01 | 2022 | Milan Laca

Vyzbrojovanie Ukrajiny

Všetko, čo Západ robí, pokiaľ ide o napumpovanie ukrajinskej vlády zbraňami, u nej vytvára pokušenie vyriešiť problém Donbasu silou. Účasť západných inštruktorov v konflikte prekročí všetky červené čiary a bude znamenať priamy stret medzi tamojšim ruským ľudom a armádou NATO.Podľa ministra sú v súčasnosti na Ukrajine umiestnené stovky členov vojenského personálu zo Spojených štátov a Veľkej Británie. Tiež vyslovil názor, že Severoatlantická aliancia má v úmysle vytvoriť okolo Ruska vojenské opory. Západ sa na to snaží využiť Ukrajinu. NATO môže v najbližších mesiacoch začať budovať svoje sily pri hraniciach Ruska pod zámienkou situácie okolo Ukrajiny. 

Ďalšia neprekročiteľná hranica

Podľa šéfa ruského ministerstva zahraničných vecí, aj keď Ukrajina nevstúpi do aliancie, objavenie sa úderných zbraní a vojenských základní Spojených štátov pri Azovskom mori bude druhá červená čiara.

 

Namiesto rokovaní, ruské základne pred americkými dverami? (VIDEO)
Ani včerajšie rokovania nepriniesli žiaden výsledok. Rusko nedostalo adekvátnu odpoveď a reakciu na svoje návrhy o bezpečnostných zárukách od svojich partnerov OBSE na rokovaniach vo Viedni, vyhlásil stály predstaviteľ Ruskej federácie pri OBSE... Čítať ďalej
14 | 01 | 2022 | Milan Laca

Odpoveď príde

Ak Západ odmietne ruské návrhy bezpečnostných záruk, potom bude Moskva nútená prijať opatrenia s prihliadnutím na všetky prevládajúce faktory. Lavrov však nevysvetlil, aká presne bude reakcia Moskvy. Robiť si o tom domnienky je podľa neho kontraproduktívne.

Generálny prokurátor poslal fotku z Ruska: Šeliga dostane infarkt alebo sa pôjde ožrať a zhúliť k Hríbovi! Myslia si Slováci (FOTO)
Odmietam čierno - biele videnie sveta! Vyjadril sa generálny prokurátor Maroš Žilinka a napriek protestu niektorých koaličných poslancov a členov vlády odletel na oslavu 300. výročia ruskej prokuratúry. Pozrite, aký pozdrav poslal z Moskvy! Maroš... Čítať ďalej
14 | 01 | 2022 | Diana Zaťková

Chcete nám pomôcť?

Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk. Ďakujeme. Redakcia HD.