Ruské „ultimátum“, zdá sa, zabralo!
22 | 12 | 2021 I Milan Laca

Rusko čaká na jasné stanovisko USA k bezpečnostným zárukám. Podľa Dmitrija Peskova, hovorcu ruského prezidenta, bilaterálne rokovania o tejto otázke sa uskutočnia čoskoro.

Moskva očakáva od amerických partnerov jasné stanoviská k bezpečnostným zárukám, ktoré predložila Ruská federácia. Hovorca zdôraznil, že Rusko má záujem o rokovania o bezpečnostných zárukách a chce, aby diskutovali o vyvážených pozíciách strán.

Konkrétne a jasno

"Naše návrhy sú konkrétne a veľmi jasne formulované, postúpené Washingtonu a ďalším európskym metropolám. Radi by sme dúfali, že aj naši partneri prídu s jasne formulovanými pozíciami pre nadchádzajúce rokovania," povedal Peskov.

Paul Craig Roberts: Došlo k radikálnej zmene v prístupe Kremľa k Západu!
Washington je zaslepený svojou aroganciou! Píše americký publicista Paul Craig Roberts. Ak si Biely dom myslí, že Rusko blafuje, okamih pravdy dopadne na nepripravený Washongton. Experti na Rusko, či len rusofóbovia? Ako som už niekoľko rokov... Čítať ďalej
22 | 12 | 2021 | Diana Zaťková

Aj minister zahraničných vecí Lavrov

Aj minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa vyjadril k tomu, ako západní kolegovia reagovali na návrhy o bezpečnostných zárukách v Európe. Reakciu USA na bezpečnostné návrhy Ruska iznačil za "pracovnú, vecnú". Spojené štáty sú podľa neho pripravené diskutovať o množstve ustanovení v dokumente.

Prebehla už séria rozhovorov a po výsledkoch ďalšieho kontaktu bolo dohodnuté, že začiatkom budúceho roka by sa malo uskutočniť prvé kolo bilaterálnych kontaktov medzi vyjednávačmi. 

Čo bude ďalej

Ďalšou etapou bude podľa šéfa ruského rezortu zahraničia rokovacia platforma pre návrh zmluvy medzi Ruskou federáciou a NATO. Američania podľa neho povedali, že sú pripravení diskutovať o množstve obáv v našich dokumentoch. Sme pripravení ich zvážiť, ale neboli nám predložené, povedal Lavrov.

 

Moskva - Washington - NATO - dusná atmosféra
NATO bude musieť brať vážne návrhy Moskvy na bezpečnostné záruky. V opačnom prípade môže očakávať vojenskú odpoveď Ruskej federácie, vyhlásil vedúci ruskej delegácie na viedenských rokovaniach o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia... Čítať ďalej
21 | 12 | 2021 | Milan Laca

Je to ultimátum?

Niektorí neprajníci Moskvy interpretujú návrhy bezpečnostných záruk v Európe ako ultimátum, ale nie je to tak. S takýmto vyhlásením vystúpil  21. decembra na pôde Kolégia ministerstva obrany ruský prezident Vladimir Putin. Povedal, že Spojené štáty predtým „údajne zaručili svoje záujmy a bezpečnosť tisíce kilometrov od svojho územia“, pričom tak urobili bez akýchkoľvek sankcií zo strany Bezpečnostnej rady OSN.

Treba pripomenúť 

"Juhoslávia? A aká bola zámienka na vstup do Iraku? Zbrane hromadného ničenia. A potom sa ukázalo, že sa mýlili. Zničili krajinu a vraj rozviedka zlyhala. Neexistovali žiadne zbrane hromadného ničenia. Ako sa dostali do Sýrie? Neexistovala žiaden súhlas Bezpečnostnej rady OSN," vyhlásil V. Putin. Zdôraznil,  že toto všetko sa deje "nie tisíce kilometrov ďaleko, ale na prahu nášho domova."

Asi konečne pochopil... národ nie je stádo oviec (povinné očkovanie zjavne neprejde)
Pozerám, Matovič mi na sociálnej sieti tyká. Aj vám, všetkým! Nejak to zaráža, keď minister financií tykaním nás všetkých nabáda na to, aby sme vyštvali našich starkých na tretie očkovanie. Ale dobre, zvykáme si. Asi pochopil. Konštatuje totiž, že... Čítať ďalej
22 | 12 | 2021 | TASR/Ivan Brožík

Chcete nám pomôcť?

Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk – ďakujeme, redakcia HD.