Biely dom: My nie sme agresívni, to oni...
23 | 12 | 2021 I Milan Laca

Biely dom popiera agresívne zámery USA a NATO vo vzťahu k Rusku. Prezident Vladimir Putin to vidí inak.

Spojené štáty a NATO nemajú žiadne agresívne úmysly voči Rusku, NATO je obranná aliancia, vyhlásila na brífingu tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psakiová.

Jen vie svoje

Agresia, ktorú sme videli na ukrajinskej hranici, militantná rétorika prichádza len z jednej strany (z Ruska), myslím si, že je to zrejmé každému, povedala hovorkyňa.

NATO kontra Rusko: Síce pochopili, ale stále majú „ALE"
Severoatlantická aliancia chce na budúci rok čo najskôr začať dialóg s Moskvou. Vyhlásil to generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, informuje portál ceskenoviny.cz. Ako reagovať na požiadavky Moskvy? Šéf NATO Jens Stoltenberg chce zvolať... Čítať ďalej
22 | 12 | 2021 | Ingrid Vrabcová

Zaútočia, zaútočia, zaútočia

Spojené štáty, ďalšie krajiny NATO a Ukrajina neustále informujú o sústreďovaní ruských jednotiek pri ukrajinských hraniciach. Prezident Vladimir Putin 21. decembra na kolégiu ministerstva obrany hovoril o dlhodobých krokoch USA , ktoré vyvolali súčasné napätie v Európe. Pripomenul, že Rusko bolo nútené reagovať na každý krok.

Vyjadril tiež znepokojenie nad hromadením vojenských síl NATO a USA priamo na ruských hraniciach a v súvislosti s rozsiahlymi cvičeniami NATO. Sľúbil, že na agresiu Západu odpovie adekvátnymi „vojensko-technickými opatreniami“.

Aj ruský minister varuje

Minister obrany Sergej Šojgu hovorí o náraste aktivity NATO v blízkosti hraníc Ruskej federácie. Povedal, že vojensko-politická situácia v roku 2021 bola zložitá kvôli aktivite Severoatlantickej aliancie. 

V tomto roku pretrvávala zložitá vojensko-politická situácia, rástla aktivita NATO na ruských hraniciach, naďalej sa zhoršoval systém kontroly zbrojenia a zosilnela teroristická hrozba. Podľa neho všetky tieto výzvy ešte zhoršila pandémia koronavírusu.

Paul Craig Roberts: Došlo k radikálnej zmene v prístupe Kremľa k Západu!
Washington je zaslepený svojou aroganciou! Píše americký publicista Paul Craig Roberts. Ak si Biely dom myslí, že Rusko blafuje, okamih pravdy dopadne na nepripravený Washongton. Experti na Rusko, či len rusofóbovia? Ako som už niekoľko rokov... Čítať ďalej
22 | 12 | 2021 | Diana Zaťková

Napriek všetkému... 

Kremeľ víta potvrdenie Západu o pripravenosti diskutovať o bezpečnostných zárukách. Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken vyhlásil, že medzi ruskými návrhmi na bezpečnostné záruky sú jednoznačne neprijateľné a sú aj také, o ktorých sa dá diskutovať.

Podľa Putinovho hovorcu Dmitrija Peskova je ruská strana pripravená upraviť svoje návrhy a urobiť ústupky v rámci rokovaní. Nepovedal, aké požiadavky Moskva, za akých podmienok neodmietne a navrhol počkať na začiatok rokovaní. Peskov odmietol objasniť, či protiopatrenia zahŕňajú rozmiestnenie rakiet na hraniciach so západnými krajinami.

TOTO mladá generácia ešte nezažila! Megazdražovanie dorazí na Slovensko do niekoľkých dní
Už teraz je zle, no bude ešte horšie! Na Slovensko do niekoľkých dní dorazí také zdražovanie, aké mladá generácia nezažila. Inflácia bude najvyššia za posledných 20 rokov, píše portál tvnoviny.sk. Žiadne dobré správy Ak si myslíte, že ceny už... Čítať ďalej
22 | 12 | 2021 | Diana Zaťková

Chcete nám pomôcť?

Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk. Ďakujeme. Redakcia HD.