Rusko vyzbrojuje Ameriku
17 | 12 | 2021 I Milan Laca

V roku 2021 do Spojených štátov dodali muníciu do strelných zbraní v hodnote rekordných 157,9 milióna USD, čo je o 15,4 milióna viac v porovnaní s predchádzajúcim rekordom z roku 2016. Za rok dodali do USA z Ruska vyše 7 700 ton nábojov.

Sankcie sem, sankcie tam

Analytici poukazujú na to, že k nárastu došlo napriek sankciám vlády USA voči ruským továrňam na muníciu a výzbroj. Reštriktívne opatrenia  súvisia s obvineniami vedenia Ruskej federácie z otravy Alexeja Navaľného.

Rusko má na muške všetky americké námorné základne
Všetky základne amerického námorníctva sú neustále v údernej zóne ruských taktických rakiet Ruské taktické riadené strely sú e namierené na americké námorné základne. Ak príde rozkaz, takmer všetky budú v priebehu niekoľkých minút napadnuté. V... Čítať ďalej
10 | 12 | 2021 | Milan Laca

Streliva majú málo

Napriek rekordným zásielkám ruskej munície sa mnohí americkí predajcovia zbraní sťažujú na nedostatok streliva najobľúbenejších kalibrov. Ten spôsobil  prudký nárast dopytu po zbraniach v dôsledku búrlivej pouličnej kriminality. Z tohto dôvodu mnohí Američania, ktorí sa predtým nezaujímali o získanie zbraní, ich začali kupovať v nádeji, že ochránia seba a svoje rodiny pred ozbrojenými zločincami.

Obľúbené ruské zbrane

O útočnej puške Kalašnikov sa počas vojny vo Vietname dozvedeli široké masy Spojených štátov. Vojaci americkej armády sa radi fotili s kalašnikovom a posielali fotografie domov. Samopal sa objavil aj v spravodajských filmoch. Okrem toho z džungle do Spojených štátov priviezli niekoľko stoviek týchto trofejí. Sankcie z roku 2014 podnietili dopyt po samopaloch, všetky existujúce zmizli  z regálov a skladov, napriek tomu, že cena vyletela na 1 200 – 1 300 USD.

Čo tí Rusi nevymyslia
Trump obvinil Rusko z krádeže americkej hypersonickej technológie v prospech Číny. Rusko cez svojho špióna v Obamovej administratíve ukradlo informácie o amerických hypersonických raketách a postúpilo ich Číne. Píše to v najnovšom vydaní britský... Čítať ďalej
09 | 12 | 2021 | Milan Laca

Populárne sú aj pušky

Je to hlavne puška Mosin 1891/1930, slávna „trojradová“. Počas prvej svetovej vojny  "mosinku" vyrábali na objednávku cárskeho Ruska v zariadeniach spoločnosti "Remington". Poľovníci majú v obľube samonabíjaciu karabínu SKS. Hlavnými kupujúcimi sú obyvatelia amerického vnútrozemia, ktorí pred módou a prestížou uprednostňujú efektivitu, spoľahlivosť a nízke ceny. 

Nechýbajú ani pištole

Za 200 - 230 dolárov sa predávajú pištole Makarov. Preferujú ich fanúšikovia zbraní  s krátkou hlavňou, ktorí si nemôžu dovoliť alebo nemajú radi Glock, Berettu alebo Smith & Wesson. Makarov je spoľahlivá rýchlopaľná pištoľ. 

Ukrajina: Nemecko bráni dodávkam zbraní do Kyjeva
V súvislosti s napätím vo vzťahoch s Ruskom ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Nemecko, že bráni dodávkam zbraní do Kyjeva, informuje epochtimes.de. Nemecko nám nedávno zabránilo v dodávkach zbraňových systémov na obranu v rámci... Čítať ďalej
15 | 12 | 2021 | Ingrid Vrabcová

Samozrejme, aj tanky a obrnené vozidlá 

V Spojených štátoch je v súkromnom vlastníctve asi 1 000 tankov, z ktorých veľkú časť tvorí sovietska technika z čias  Veľkej vlasteneckej, aj studenej vojny. Skutočnou pastvou pre dušu milovníkov sovietskych tankov je nákup z arzenálov krajín bývalej Varšavskej zmluvy. Napríklad tank T-72  možno kúpiť za 50 000 dolárov. Sovietsky obrnený transportér alebo obojživelné útočné vozidlo v dobrom stave sa dá kúpiť  za 50 - 100 tisíc dolárov v závislosti od výbavy. Zdrojom zbraní sú sovietske arzenály vo východnej Európe a najnovšie aj na Ukrajine.

Českí lekári skúšajú novú liečbu súvisiacu s covidom. Poškodené pľúca obnovujú pomocou lasera
V českom Prostějove v nemocnici Agel prišli s novinkou. Poškodené pľúca po covide liečia pomocou laseru. Laser sa v medicíne bežne používa. Jeho použitie pri ochorení pľúc je novinkou, ktorá má vynikajúce výsledky, informoval portál idnes.cz.... Čítať ďalej
16 | 12 | 2021 | Ján Papuga

-------------------------------

Chcete nám pomôcť?

Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk. Ďakujeme. Redakcia HD.