Rusko má na muške všetky americké námorné základne
10 | 12 | 2021 I Milan Laca

Všetky základne amerického námorníctva sú neustále v údernej zóne ruských taktických rakiet

Ruské taktické riadené strely sú e namierené na americké námorné základne.  Ak príde rozkaz, takmer všetky  budú v priebehu niekoľkých minút napadnuté. V súčasnosti ide  o lode a ponorky, ktoré majú najmä riadené strely Kaliber. No od budúceho roka budú mať Spojené štáty oveľa hrozivejšieho protivníka ako Kaliber –   hypersonickú strelu Zircon.

Kto vie, kde sú ruské ponorky?

Ruské vojnové lode a ponorky sú neustále v dosahu priameho úderu proti americkým námorným základniam. Zdržiavajú sa síce v maximálnej možnej vzdialenosti, no zároveň v zóne maximálneho dosahu rakiet Kaliber. Vzhľadom na dolet týchto rakiet, môže byť útok na prakticky akúkoľvek základňu amerického námorníctva uskutočnený v priebehu niekoľkých minút. S príchodom hypersonických rakiet Zircon do výzbroje lodí a ponoriek ruského námorníctva sa čas zásahu môže niekoľkonásobne skrátiť. Zároveň takýto úder poskytne zaručenú likvidáciu cieľa.

Štartuje nový vojnový scenár, nová ruská hrozba?
The Times: Rusko bude schopné odrezať Pobaltie od zvyšku Európy za dve hodiny Komentátori amerických The Times napísali, že Rusko plánuje zaútočiť nielen na Ukrajinu, ale aj na ďalšie krajiny východnej Európy. Podľa autorov článku má... Čítať ďalej
07 | 12 | 2021 | Milan Laca

Potichúčky pri americkom pobreží

Je pozoruhodné, že pravidelný pohyb ruských lodí v blízkosti amerických hraníc zaznamenala aj  Čína. Tamojšie médiá upozornili najmä na skutočnosť, že Rusko pripravuje americkej flotile veľké problémy s tým, že Spojené štáty americké musia byť pripravené na prekvapivý útok na svoje vojenské základne aj bez použitia strategických zbraní.

Rusi nečakajú

Rusko v posledných rokoch urobilo veľký pokrok vo vývoji raketových zbraní, vrátane hypersonických. V tomto prípade je v stávke nielen vývoj samotných rakiet, ale aj spôsob ich rozmiestnenia. Podľa vojenských expertov z Číny, môžu byť najväčšie americké námorné základne ohrozené útokom vďaka novým ruským technológiám.

Ako vytlačiť Rusko z Čierneho mora
Americký dôstojník odhaľuje plán na „vytlačenie“ Ruska z Čierneho mora. Porušenie medzinárodného dohovoru z Montreux umožní Spojeným štátom odstrániť Rusko z jeho dominantného postavenia v Čiernom mori. Vyžaduje si to pravidelné vojenské cvičenia... Čítať ďalej
09 | 12 | 2021 | Milan Laca

Američania už tušia že je zle

Americké médiá začali pred časom biť na poplach kvôli ruským raketovým zbraniam. Analytici dospeli k záveru, že Rusko by mohlo ukryť svoje riadené strely v kontajneroch na obchodných lodiach. Takéto umiestnenie bojových systémov má mnoho výhod, pretože je prakticky nemožné sledovať tieto  zbrane. Oceány brázia denne tisíce civilných lodí  a nie je možné určiť, ktorá z nich má kontajnery s bojovými systémami.

„Komunikačný manuál“ EÚ považuje Vianoce za diskriminačné: Zákaz hovoriť o Vianociach a spomínať Máriu! Ide o snahu odstrániť kresťanstvo? (Steffen Munter)
Komentár Steffena Muntera (The Epoch Times) Európska komisia vydala „komunikačný manuál“ Zjednotení v rozmanitosti, ktorý sa v Taliansku stretol s protestmi. V niektorých jeho častiach sa hovorí dokonca o „protináboženskej zaujatosti“. V... Čítať ďalej
09 | 12 | 2021 | Ingrid Vrabcová

Rusko postupuje inak

Podľa čínskych novinárov Rusko už dlhší čas vyvíja modulárne odpaľovacie systémy pre svoje rakety. Sú veľmi malé a ľahko sa zmestia do bežného kontajnera. Predpokladá sa, že podobné konštrukcie už existujú aj pre riadené strely Kaliber, ktorých dosah je až dvetisíc kilometrov. Odpaľovacie zariadenie je umiestnené v jednom kontajneri, zatiaľ čo ďalšie obsahujú zariadenie na detekciu cieľa a riadenie paľby. Teoreticky takéto bojové systémy predstavujú pre nepriateľa obrovské nebezpečenstvo, pretože ich nasadenie bude preňho úplným prekvapením.

Na verejnosť UNIKOL dokument o povinnom očkovaní na Slovensku?! Kedy má byť?
"Na verejnosť unikol pripravovaný vládny dokument, podľa ktorého má minister zdravotníctva pripraviť zákon o povinnom očkovaní," píše informáciu portál Topky. Ten má podľa portálu Topky vypracovať a predložiť do 10.januára 2022 minister... Čítať ďalej
09 | 12 | 2021 | Gabriela Fedičová

Pomôžete nám?

Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk – ďakujeme, redakcia HD.