Americké vesmírne sily naozaj zaostávajú?
07 | 12 | 2021 I Milan Laca

Americké vesmírne sily uznávajú neúčinnosť vývoja Pentagonu.

Zatiaľ čo americké vesmírne sily snívajú o nadvláde, Čína rozvíja moderné technológie pred poprednými svetovými krajinami. FBA „Economics Today“ vysvetľuje, prečo Spojené štáty s kolosálnym financovaním vojensko-priemyselného komplexu zaostávajú za Ruskom a ČĽR.

Rýchly pokrok

Rozvoj vesmírnych technológií v Čínskej ľudovej republike je oveľa razantnejší ako v Spojených štátoch amerických, uviedol generál David Thompson, zástupca náčelníka vesmírnych operácií v US Space Force, počas prejavu na Fóre národnej obrany Ronalda Reagana. Vyhlásil, že „v skutočnosti Čína v priemere vytvára, rozmiestňuje a modernizuje vesmírne kapacity dvakrát tak veľké“. Takýto prístup umožní Pekingu predbehnúť Washington, ak americká armáda nezačne zrýchľovať "vývoj a schopnosť dopravovať predmety do vesmíru". Čínska ľudová republika urobí do roku 2030 prielom v modernizácii vesmírneho priemyslu, tvrdí hovorca amerických vesmírnych síl.

Môže Rusko zničiť americké atómové bomby vo vzduchu?
Rusko má všetky zdroje na zničenie nových amerických atómových bômb mimo svojich hraníc. Spojené štáty americké vyrobili prvý sériový prototyp modernizovanej atómovej bomby B61, ktorú dodali armáde v roku 1968. Informoval o tom Národný úrad pre... Čítať ďalej
05 | 12 | 2021 | Milan Laca

Prečo to hovorí

„Takéto vyhlásenia sa robia z nejakého dôvodu. S najväčšou pravdepodobnosťou dostal David Thompson taký pokyn zhora, aby získal podporu. Ide aj o rozpočet Spojených štátov. Všetko nasvedčuje tomu, že finančné prostriedky sa vo vojenskej sfére nevynakladajú veľmi efektívne, "- komentuje  FBA" Economics Today ".

Čína napreduje kozmickou rýchlosťou

Čína v auguste vypustila do atmosféry raketu dlhého doletu. Letela okolo sveta a zhodila hypersonický klzák, ktorý zasiahol cieľ v samotnej Číne -  povedal pre CBS generál John Hayten, zástupca predsedu zboru náčelníkov štábov Spojených štátov. Úspechy svedčia, že Čína mierne predstihla Rusko. Nasvedčuje tomu presun lunárneho roveru a výskum zatienenej časti Mesiaca. 

Putin: Američania nás predstihli vo vývoji hyperzvukových zbraní
Ruský prezident Vladimir Putin vyvolal v Spojených štátoch veľký rozruch vyhlásením o úspechu Američanov vo vývoji hypersonických zbraní. Uvádza sa to v článku časopisu The National Interest. Všeobecne je prijaté, že Rusko je lídrom v... Čítať ďalej
06 | 12 | 2021 | Milan Laca

Americkí politici sa problémom vyhýbajú

Demokratický kongresman a predseda podvýboru pre strategické sily vo výbore Snemovne reprezentantov pre ozbrojené sily Jim Cooper, na Fóre národnej obrany Ronalda Reagana, zopakoval názor Davida Thompsona a vysvetlil, že Spojené štáty sa nerozvíjajú dostatočne rýchlo, aby držali krok so súkromným vesmírnym priemyslom.

Ide o peniaze

Rezort obrany sa teda snaží ukázať, že v konfrontácii medzi USA a Čínou by Washington nemal zaostávať, ale naopak, je povinný dohnať a predbehnúť Peking. V Amerike dochádza k neustálemu prerozdeľovaniu finančných zdrojov, priemyselných a intelektuálnych zdrojov, kvôli ktorým bojujú o podporu a vstupujú do politickej sféry, "- uzatvára  FBA Economics Today.