Putin sa zaočkoval experimentálnou vakcínou do nosa
24 | 11 | 2021 I Milan Laca

Ruského prezidenta  zaočkovali proti koronavírusu nosovou vakcínou

Presne šesť mesiacov po očkovaní mi klesli ochranné látky  a odborníci mi odporučili postup preočkovania, ktorý som urobil pred pár dňami. Najprv to bolo  vo forme injekcie a na druhý deň po rozhovore so zástupcom vedúceho centra Gamalejovho inštitútu Denisom Logunovom, mi on sám, aplikoval nosový prášok, povedal Putin.

Horúca správa: NA SLOVENSKU BUDE PLATIŤ NÚDZOVÝ STAV 90 DNÍ
Na Slovensku bude od polnoci platiť na 90 dní núdzový stav. Schválený je aj dvojtýždňový zákaz vychádzania. Rozhodla o tom vláda na rokovaní. Správu budeme... Čítať ďalej
24 | 11 | 2021 | TASR

Odporúča očkovanie 

Putin odporučil Rusom, aby sa nielen dali zaočkovať proti COVID-19, ale aby sa aj podrobili preočkovaniu včas.  21. novembra ho   preočkovali Sputnikom Light. Potom prejavil záujem otestovať nosovú formu vakcíny. Podľa zástupcu riaditeľa Gamalejovho centra má nosová vakcína minimum vedľajších účinkov. Revakcinácia Sputnikom Light a následná nosová vakcína môže poskytnúť sto percentnú ochranu pred.

Na rokovaní vlády Putin informoval,   že Logunov vzal prášok, požiadal ho, aby sa pri počítaní do troch zhlboka nadýchol, aplikoval prášok do jednej a potom druhej nosovej dierky. Potom sedel 15 minút, a to bolo všetko, prezradil prezident podrobnosti. Povedal, že žiadne nepríjemné pocity nezažil. Nemal žiadne pocity, ráno po injekcii a aplikácii prášku športoval. 

Lockdown sa začne už zajtra, bude platiť dva týždne pre všetkých!
Vláda schválila tzv. lockdown pre všetkých! Vyplýva to zo stanoviska koaličnej strany Za ľudí, ktoré poslala médiám. V ňom strana tvrdí, že očkovaní nebudú zvýhodnení a kvôli tomu za sprísnené opatrenia nehlasovala, píše portál HN. "Traja... Čítať ďalej
24 | 11 | 2021 | Diana Zaťková

Aj ruské úrady vyzývajú na očkovanie

Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu ruské úrady vyzývajú obyvateľov, aby sa dali zaočkovať v záujme ochrany svojho zdravia a starostlivosti o svojich blízkych. V Rusku je zaregistrovaných päť vakcín proti koronavírusu: Sputnik V, ktorý sa stal prvou vakcínou proti COVID-19 v Ruskej federácii a vo svete, ako aj Sputnik Light, EpiVacCorona, EpiVacCorona-N a KoviVak. .

 
 
rastie