Ruský prezident Putin: Bombardéry NATO lietajú 20 km od ruských hraníc
19 | 11 | 2021 I Milan Laca

Znepokojenie Ruska pred útokom narastá

Ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil, že strategické bombardéry krajín NATO lietajú vo vzdialenosti 20 kilometrov od hraníc Ruska.  Podľa neho to presahuje červenú čiaru. Západné cvičenia v Čiernom mori a prelety ich bombardérov 20 kilometrov od ruských hraníc prekračujú limity. Putin tiež poznamenal, že Západ by sa mal snažiť poskytnúť Rusku bezpečnostné záruky.  Ruská strana nad tým pravidelne vyjadruje znepokojenie.  Hovorí o červených líniách, no chápe, že partneri sú „zvláštni“. "Ako to povedať mierne, sú veľmi povrchní, pokiaľ ide o naše varovania, uzavrel Putin.

Neustále dohady o možnej vojne v Čiernom mori
Rusko varuje Ukrajinu Ruská federácia úplne neutralizuje všetky ukrajinské vojnové lode a pobrežnú vojenskú infraštruktúru nepriateľa v intervale 50 minút až 10 hodín. Podľa vysokopostaveného ruského zdroja Konstantina Sivkova sú toto štandardy... Čítať ďalej
18 | 11 | 2021 | MIlan Laca

Aj Lukašenko vystríha 

Bieloruský prezident Alexander Lzkašenko 15. novembra povedal, že západné krajiny sa snažia situáciu v regióne ešte zhoršiť, čoho dôkazom sú manévre USA a NATO v Čiernom mori. Podľa jeho slov o tejto otázke diskutoval s Putinom.

Provokácie na pokračovanie

Velenie šiestej flotily amerického námorníctva nedávno informovalo o skončení námorných operácií vedených spoločne so silami NATO vo vodách Stredozemného a Čierneho mora. Lode Šiestej flotily amerického námorníctva - vlajková loď Mount Whitney a torpédoborec Porter - sa v rámci pobytu v Čiernom mori zúčastnili na  spoločnom cvičení s gruzínskymi partnermi  v prístave Batumi. Ruská armáda sledovala ich akcie.

Ruský stíhač SU-75 dal "šachmat" ťažkému tureckému dronu, ktorým sa vyzbrojuje Ukrajina
Ruská stíhačka piatej generácie Su-75 dala „šach-mat“ tureckému dronu. Bojové bezpilotné lietadlo tureckej výroby bolo použité v reklame na ruské lietadlo piatej generácie, čo pravdepodobne odkazuje na nákup bezpilotných lietadiel Kyjevom z... Čítať ďalej
18 | 11 | 2021 | Ivan Brožík

Naozaj sa črtá konflikt ? Americká veliteľská loď sa presúva

Vojenský expert Alexej Leonkov hovoril, v komentári pre noviny Vzgljad o aktivácii amerického námorníctva v Čiernom mori.  „Američania zostavili skupinu lodí na provokácie“, avšak „z vojenského hľadiska sa použitie týchto lodí a lietadiel proti Rusku  rovná samovražde.“ Expert Viktor Murachovskij zároveň vyhlásil, že „bezprecedentné cvičenia Západu v Čiernom mori sú prípravou na komplexnú operáciu proti Rusku za účasti Ukrajiny“. Ďalší Vojenský expert Konstantin Sivkov zdôraznil, že vojenská akcia sa pravdepodobne začne od okamihu, keď americká veliteľská loď USS Mount Whitney zaujme svoju pozíciu vo východnom Stredomorí. Pretože veliteľská loď by nemala byť v bojovej zóne. Táto vlajková loď už ale začala presun z Čierneho mora do Stredozemného.