Neustále dohady o možnej vojne v Čiernom mori
18 | 11 | 2021 I MIlan Laca
Rusko varuje Ukrajinu

Ruská federácia úplne neutralizuje všetky ukrajinské vojnové lode a pobrežnú vojenskú infraštruktúru nepriateľa v intervale 50 minút až 10 hodín. Podľa vysokopostaveného ruského  zdroja Konstantina Sivkova sú toto štandardy moderných armád. Na riešenie takejto úlohy sú na Kryme námorné, letecké, delostrelecké,  raketové, ako aj ďalšie prostriedky, vrátane výsadkárov a námornej pechoty. Zdroj zároveň  uviedol, že si nevie predstaviť situáciu, v ktorej by Rusko zaútočilo ako prvé.

Na Kryme Rusko nenecháva nič na náhodu
Krym nečaká na prekvapenie, aktívne sa pripravuje Ozbrojené sily Ruska vyslali na Krym ďalší prápor raketových systémov. Informáciu o účele premiestnenia pobrežných raketových systémov zatiaľ vojenský rezort nekomentoval. Na webe sa šírilo... Čítať ďalej
17 | 11 | 2021 | Milan Laca

Stretnú sa s USA?

Vojenský expert KonstantinSivkov tiež poznamenal, že pri takomto vývoji udalostí považuje variant stretu Ruskej federácie s NATO a USA za minimálny. Predtým však vyhlásil, že vojenská akcia sa pravdepodobne začne od okamihu, keď americká veliteľská loď USS Mount Whitney zaujme svoju pozíciu vo východnom Stredomorí. Pretože veliteľská loď by nemala byť v bojovej zóne. Ozbrojené sily Ukrajiny s najväčšou pravdepodobnosťou pôjdu na provokáciu na Donbase a potom sa člny ukrajinského námorníctva pokúsia preniknúť do Azovského mora pod Krymským mostom. Po potopení ukrajinských lodí  môžu podľa Sivkova Američania zasiahnuť do konfliktu a zaútočiť na lode ruského námorníctva. Ak ale zostane USS Mount Whitney v Čiernom mori a začnú sa nepriateľské akcie, bude to hlavným znakom toho, že Spojené štáty sa nezúčastnia na aktívnych nepriateľských akciách.

Putin označil cvičenia NATO a USA v Čiernom mori za vážnu výzvu
Ruský prezident Vladimír Putin označil nedávne vojenské cvičenia USA a NATO v Čiernom mori za vážnu výzvu, píše epochtimes.de. „Do týchto cvičení sú zapojené nielen námorné sily, ale aj letectvo. Je to pre nás vážna výzva,“ - povedal Putin v... Čítať ďalej
15 | 11 | 2021 | Ingrid Vrabcová

Poučenie z minulosti

Pripopmenul tiež vojnu s Gruzínskom v roku 2008, keď na jeho území boli inštruktori a poradcovia NATO, no žiadna z krajín aliancie sa neodvážila do konfliktu zasiahnuť.
V Kyjeve však  naďalej znejú výzvy západným krajinám, aby sa v možnom konflikte s Ruskom postavili na stranu Ukrajiny. Niektorí ukrajinskí politici stále tvrdia, že v prípade konfliktu NATO zasiahne pri obrane ich krajiny, hoci USA a EÚ predtým priamo povedali, že Kyjev by nemal počítať  s jednotkami NATO a ich  účasťou na nepriateľských akciách.