Na Kryme Rusko nenecháva nič na náhodu
17 | 11 | 2021 I Milan Laca

 

Krym nečaká na prekvapenie, aktívne sa pripravuje

Ozbrojené sily Ruska vyslali na Krym ďalší prápor raketových systémov. Informáciu o účele premiestnenia pobrežných raketových systémov zatiaľ vojenský rezort nekomentoval. Na webe sa šírilo krátke video ukazujúce pohyb pobrežných raketových systémov Bal cez Krymský polostrov. 

Ruské námorníctvo sledovalo v Čiernom mori aktivity americkej lode Mount Whitney
Ruské námorné sily sledovali vo štvrtok v Čiernom mori aktivity americkej veliteľskej lode Mount Whitney. Medzi Ruskom a Severoatlantickou organizáciou pritom v poslednom čase vládne napätie pre jej aktivity v blízkosti ruských hraníc, píše... Čítať ďalej
04 | 11 | 2021 | TASR

Nejasnosti, hádanky, dohady 

Viaceré médiá  naznačili, že presun raketových systémov súvisí s nedávnymi vyhláseniami nového šéfa ukrajinského ministerstva obrany Alexeja Reznikova, že Ukrajina posilní svoju vojenskú prítomnosť v Azovskom mori. Najmä webová stránka Avia.pro presadzuje zámery námorných síl Ukrajiny preraziť z Čierneho mora do Azovského  cez Kerčský prieliv bez toho, aby informovali ruskú stranu. Ale  napriek všetkým ubezpečeniam novinárov o hroziacich ukrajinských provokáciách v smere na Kerč a reakcii ruských ozbrojených síl na to, sa raketové systémy pohybujú smerom od Kerča, čo jasne vidno na značkách  pozdĺž cesty.

Je pozoruhodné, že k nasadeniu systémov protivzdušnej obrany došlo po tom, čo ukrajinské ozbrojené sily opakovane začali používať svoje útočné bezpilotné prostriedky Bayraktar TB2  na koordináciu  úderov v Donbase, ako aj na útoky pomocou bezpilotných lietadiel. Pravdepodobne to  naznačuje, že Rusko má v úmysle pokryť svoju hranicu pred možnými útokmi ukrajinskej armády.

Putin označil cvičenia NATO a USA v Čiernom mori za vážnu výzvu
Ruský prezident Vladimír Putin označil nedávne vojenské cvičenia USA a NATO v Čiernom mori za vážnu výzvu, píše epochtimes.de. „Do týchto cvičení sú zapojené nielen námorné sily, ale aj letectvo. Je to pre nás vážna výzva,“ - povedal Putin v... Čítať ďalej
15 | 11 | 2021 | Ingrid Vrabcová

Nová ruská pasca pre NATO

Na pozadí zvýšenej aktivity síl USA a NATO v Čiernom mori pripravilo Rusko pre svojich partnerov prekvapenie. Do služby s Čiernomorskou flotilou zaradili systém elektronického boja Murmansk-BN. Jeho dosah  je viac ako 5 tisíc kilometrov. Ak sa komplex nachádza na Kryme, potom rádius jeho pôsobenia pokrýva Ukrajinu, Turecko, Stredozemné more a časť štátov východnej Európy. Murmansk-BN je nebezpečný pre akúkoľvek vojnovú loď. Používa sa aj na potlačenie elektronickej inteligencie.