HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Zomrela česká herečka Blanka Bohdanová († 91)

Blanka Bohdanová
Zdroj / Facebook Blanka Bohdanová

Česká herečka si už nezahrá žiadnu rolu na javisku alebo pred kamerou. V nedeľu dopoludnia nás opustila členka Národného divadla Blanka Bohdanová († 91). Informoval blesk.cz

Smutnú správu potvrdil tlačový hovorca národného divadla Tomáš Staněk. Herečka a maliarka ležala v posledných dňoch v jednej z pražských nemocníc, kde tiež vydýchla naposledy. Na doskách, ktoré znamenajú svet, sa pohybovala od svojich piatich rokov. Len v Národnom divadle pôsobila 50 rokov. Slovenskí diváci ju však môžu evidovať skôr z filmovej a televíznej tvorby. Zahrala si napríklad vo filme Romeo, Julie a tma či v seriáloch My všichni školou povinní alebo v Tridsať prípadov majora Zemana.

Herečku trápila zlomenina

Ešte pred rokom, na svoju okrúhlu deväťdesiatku, bola pritom čulá a spokojná. „Vek je len číslo, Nepozerajte sa na neho,“ hovorila. Za jej veľmi rýchlym odchodom podľa dostupných informácií nebola choroba, ale zlomený kŕčok, strašiak všetkých ľudí zrelého veku. Guľatiny slávila Blanka vždy niečím mimoriadnym. Napísala knihu, usporiadala výstavu svojich plátien ( „Maľovanie je poistkou pre moje duševné zdravie.“) Alebo mala premiéru.

Tešila sa na Thálie

V roku 2015 prevzala na javisku Národného divadla Cenu Thálie v kategórií činohry za celoživotné výkony. Tento rok už na cenách, ktoré sa budú odovzdávať v zlatej kaplnke už v sobotu, bude chýbať.

Televízna show Farma a šokujúci zásah zdravotníkov!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info