HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Hrôza: Obľúbená pekárka Helena († 55) zomrela synovi v náručí, lebo lekár ju kvôli Covidu nevyšetril!

Helena Maffei († 55) sa pre covidové opatrenia nevedela dovolať lekárskej pomoci až napokon zomrela. Zdroj: FB / Helena Maffei

Koronavírus zabil na našej planéte už viac ako 4,5 milióna ľudí. K tomu ale treba pripočítať ďalšie státisíce tých, ktorí zomreli iba preto, že im nebola práve pre COVID-19 poskytnutá včas lekárska pomoc. O tých ale štatistiky zaryto mlčia. Jeden taký prípad sa stal aj vo Veľkej Británii.

Veľmi smutný prípad sa stal obľúbenej pekárke Helene († 55), ktorá skonala počas telefonátu doktorovi! Ako informuje portál cas.sk, jej smrť šokovala všetkých a navyše sa stala po tom, čo sa usilovala dosť k lekárovi, pretože jej nebolo dobre a mala úzkostné stavy.

Vložila svoju dôveru do lekárov, ale oni sa neponáhľali jej pomôcť
Obľúbená pekárka Helena Maffei skonala synovi Giuseppemu v náručí. Zdroj: FB: / Helena Maffei

Helena Maffei († 55) bola populárna pekárka z anglického Kidderminsteru a jej príbuzní o nej hovorili, že bola akousi ,,dušou tohto mesta“. I preto jej nečakaná smrť šokovala všetkých. Smutné na celej udalosti je, že sa žena snažila dovolať svojmu obvodnému lekárovi, pretože mala problémy s dýchaním. Počas takmer dvojhodinovej snahy spojiť sa s lekárom však skolabovala a zomrela.

Príbeh, ktorý sa Helene stal je priam neuveriteľný. Po dovolaní sa do ambulancie lekára sa pacientom prehrá prednahratá správa, že hovory budú vybavované s určitým omeškaním kvôli tomu, že personál recepcie musel ostať v karanténe. Ľuďom je preto odporúčané, aby v prípade život ohrozujúceho stavu kontaktovali tiesňovú linku. Dcéra nebohej ženy Gaetana opísala, čo sa v osudné ráno stalo.

Matka nebola zaočkovaná, lekárka odmietla vyšetriť dieťa, ktoré neskôr zomrelo

,,Mama mala úzkostné stavy, snažila sa preto dohodnúť si termín u lekára, pretože sa jej zle dýchalo. Na telefóne čakala od 8:30 do 10:15. Počas čakania sa jej vybila batéria mobilu, tak musela zavolať znova a ocitla sa preto opäť na konci poradovníka,“ povedala Helenina dcéra a dodala: „Keď sa konečne dovolala, skolabovala. Recepčná v ambulancii jej práve hovorila, že jej doktor zavolá späť o 11:30. Môj brat Giuseppe ihneď zavolal sanitku a zatiaľ ju oživoval. Potom sa o to snažili aj záchranári, bolo však už neskoro.“

Pre celú rodinu je to šok. „Mama umrela v náruči môjho brata. Je to tragédia. Vložila svoju dôveru do lekárov, ale oni sa neponáhľali jej pomôcť. Ak vás lekár nechá visieť na linke hodiny, to nie je žiadna pomoc,“ hnevá sa na zdravotníkov Helenina dcéra. Portál Metro pripomína, že smutný prípad sa stal v čase, kedy majú ľudia vo Veľkej Británii pre pandemickú situáciu, nárast prípadov nákazy a karantén problém dostať sa k osobnému stretnutiu s lekárom.

Lekárka odmietla zobrať na kontrolu neočkovaného cukrovkára! Očkovať sa nemohol, mal trombózu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info