HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Obrovská škoda pri sobotnej zrážke rýchlika s Tatrou

Ilustračné foto - TASR

Na takmer 2,5 milióna eur vyčíslili škodu, ktorá vznikla pri sobotňajšej (11. 9.) zrážke rýchlika s nákladným motorovým vozidlom v katastrálnom území obce Spišské Tomášovce v okrese Spišská Nová Ves. TASR o tom informovala hovorkyňa košického krajského policajného riaditeľstva Lenka Ivanová s tým, že polícia začala v prípade trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

„Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania zostalo nákladné motorové vozidlo zn. Tatra stáť na železničnom priecestí z doposiaľ nezisteného dôvodu,“ uviedla s tým, že náraz rýchlika do vozidla v rýchlosti približne 100 kilometrov za hodinu, ktorej rušňovodič pre krátku vzdialenosť nedokázal zabrániť, Tatru „totálne zdeformoval“. Na rýchliku došlo k „značnému“ poškodeniu rušňa a prvého a druhého vozňa. Nehoda si podľa predbežného vyjadrenia lekárov vyžiadala ľahké zranenia jedného z cestujúcich.

„Po dôkladnom zadokumentovaní udalosti bola celková predbežná škoda vyčíslená na viac ako 2.400.000 eur,“ doplnila Ivanová s tým, že dychové skúšky u rušňovodiča i vodiča nákladného motorového vozidla skončili s negatívnymi výsledkami.

Rýchlik z Košíc do Bratislavy sa zrazil s nákladným autom, doprava je prerušená

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info