HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Medzinárodný škandál: Unikla zmluva medzi Pfizerom. Vakcína je tunelovanie štátnych rozpočtov

Twitter (@eh_den), Shutterstock / Fotokoláž (Redakcia HD)

Skorumpované vlády sa v tajnej zmluve so spoločnosťou Pfizer zaviazali blokovať účinné lieky ako Ivermektín. Všetky body zmluvy sú v prospech Pfizeru a na úkor podpisujúcich štátov. Dokument odhalil obrovské sprisahanie s tunelom na štátne rozpočty, píše Cz24.

Škandál

V posledných hodinách otriasa internetom únik dôverného materiálu zo zdroja pôvodne neznámej vlády. Ten zachytáva zmluvu spoločnosti Pfizer o dodávkach mRNA vakcíny Comirnaty 500 s vládou danej krajiny. V nej dochádza k odhaleniu neuveriteľne pre štát nevýhodných a pre Pfizer jednostranne výhodných zmluvných podmienok. Tie v konečnom dôsledku vyvolávajú otáznik nad tým, či sa politici, ktorí zmluvu podpísali, nedopustili trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Dokument publikoval užívateľ Twitteru z Izraela a zmluva je tak škandalózna, že v uvedenom znení ju prakticky nemôže súdny politik alebo zástupca štátu nikdy podpísať. V zmluve sa navyše píše, že jej jurisdikciou je federálny súd v New Yorku, hoci dodávateľom vakcín pre európske krajiny je holandská spoločnosť. Autentickosť dokumentu stále nebola oficiálne potvrdená, podľa mnohých zdrojov je však nevyvrátiteľne skutočný.

Izrael hlási klesajúcu účinnosť vakcín. Pfizer pred nákazou chráni už len na 39 percent

Výrazné zmeny v zmluvách

Uniknutý dokument sa začal najprv šíriť na Twitteri a na izraelských diskusných fórach. Až neskôr sa ukázalo, že dokument Izraelčania získali z Albánska, kde ho bez povšimnutia svetových médií už v januári tohto roka publikoval albánsky server Gogo.

Pfizer dal uvedený dokument podpísať všetkým krajinám sveta, ktorým dodáva vakcíny. Jedná sa totiž o uniformné tlačivo, do ktorého sa len dopĺňajú mená krajín a zastupujúce osoby podpisujúce dokument. Takisto sa menia dohodnuté čiastky za jednu fľaštičku terapeutického roztoku. A líšia sa naozaj výrazne.

Izraelská korupcia

Albánsko zaplatilo za jednu dávku 12 dolárov, zatiaľ čo USA zaplatili $19,50 a najviac zaplatil Izrael. Ten musel Pfizeru zaplatiť rovných $ 56 za jednu dávku. A to napriek tomu, že sa vtedajší premiér Benjamin Netanjahu chválil, ako skvelý obchod zaistil pre Izrael. Lenže, to nemusel byť ani tak dobrý obchod pre Izrael ako skôr pre expremiéra. Ako sa neskôr ukázalo, Netanjahu dohodol s Pfizerom predražené dávky. Podstatnú časť z tých peňazí potom inkasoval skrze spriatelené očkovacie centrá a kliniky v Izraeli. Tie tieto predražené fľaštičky nakupovali skrze zdroje z izraelského štátneho rozpočtu.

Všetko čo ohrozuje Pfizer

Zmluva sa nevzťahuje len na výrobu vakcín proti COVID-19 a jeho mutáciám. Vzťahuje sa aj na „akékoľvek zariadenie, technológiu alebo výrobok používaný pri podávaní tejto vakcíny alebo k zlepšeniu jej použitia či účinku“.

Ivermektín je politikmi blokovaný preto, že dohoda, ktorú majú štáty s Pfizerom, im neumožňuje vymaniť sa zo zmluvy, ktorá uvádza, že aj keď sa nájde liek na liečbu COVID-19, zmluva nemôže byť zrušená.

Fér, nefér

„Nadobúdateľ sa týmto vzdáva všetkých práv a opravných prostriedkov, ktoré by mu mohli patriť podľa zákona, na základe spravodlivosti alebo inak, vyplývajúcich z alebo súvisiacich s: …akýmkoľvek nedodaním zmluvných dávok spoločností Pfizer v súlade s harmonogramom dodávok.“

„Spoločnosť Pfizer nebude za žiadnych okolností akceptovať žiadne vrátenie produktu (ani žiadne dávky) … k žiadnemu vrátenie produktu nesmie dôjsť za žiadnych okolností.“

Mesík: Kto to kedy videl aby neveriaci v Sv. Pfizera mali byť „vo verejných a štátnych službách“ či na školách

Vedľajšie účinky nie sú momentálne známe

„Kupujúci berie na vedomie, že dlhodobé účinky a účinnosť vakcíny nie sú v súčasnej dobe známe a že môžu existovať vedľajšie účinky vakcíny, ktoré nie sú v súčasnosti známe.“

„Toto nezahŕňa ani nepredstavuje poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú chybou výrobku, ktoré by pokrývalo akékoľvek nároky tretích strán / pacientov. Takým poistením všeobecnej zodpovednosti nie je dotknutá povinnosť kupujúceho na náhradu škody ako je stanovené v tejto zmluve.“

Kupujúci sa vzdáva akéhokoľvek práva na imunitu. Rovnako sa vzdáva akéhokoľvek práva, ktoré by mohlo obmedziť povinnosť zaplatiť spoločnosti Pfizer náhradu škody. (Súd v New Yorku má možnosť zadržať medzinárodný majetok krajiny, ak krajina porušila zmluvu. Česku, Slovensku aj ktorejkoľvek inej krajine by za neodobratie vakcín hrozilo zablokovanie majetku štátu po celom svete z titulu americkej medzinárodnej moci.)

Mohutné sprisahanie

Dodávky vakcín Pfizer sú teda súčasťou mohutného sprisahania, klientelizmu a skorumpovaných politikov a vlád. A tento kšeft by pochopiteľne mohol ohroziť Ivermektín. Dokument tiež objasňuje, prečo pandémia a hystéria musí trvať, pretože štáty sa zaviazali, že musia odobrať miliardy a miliardy dávok vakcíny do roku 2025 a výhľadovo až do roku 2027, hoci v dokumente sa hovorí o utajení až na dobu 10 rokov.

Pfizer nepodporuje kombináciu očkovacích látok, chýbajú relevantné dáta!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info