HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kovidový zázrak v Spojenom kráľovstve

Fotokoláž / Redakcia (via Facebook)

Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska uvoľnilo opatrenia. Počty nakazených tam napriek tomu klesajú. Vedci neveriacky krútia hlavami a skúmajú príčinu tohto fenoménu.

Kto čakal, ten sa nedočkal

Všetci, ktorí prognózovali, že v ostrovnom štáte budú ľudia húfne prúdiť do nemocníc a umierať skončili s dlhým nosom. Jasné vysvetlenie absentuje a vedci sú sami z toho zmätení. Nechápu ako je to možné.

Spravodajský portál Idnes.cz uviedol: „Počty nových prípadov klesali sedem dní. V stredu sa ľahko zvýšil na 27 734, ale stále sa jednalo o polovinu čísla, ktorú Británia evidovala pred týždňom.“

Občania platia milióny na reklamu vakcín. Zarába na tom farmaceutická spoločnosť

„Odborníci, ktorí radia vláde, sa pritom obávali, že úmysel premiéra Borise Johnsona uvoľniť na „Deň slobody“ 19. júla väčšinu opatrení povedie k prudkému vzostupu nákazy. V obavách z nákazlivé delty predikovali, že Británie by sa mohla stretnúť i s 100 tisíci nakazenými denne,“ uviedol spomínaný denník.

Experti pripúšťajú, že ich predikcie sú silne nadsadené. Komentujúci na sociálnych sieťach označujú  ich katastrofálne prognózy ako o šírení „korona-hystérií“. Denník The Times napísal, že podľa profesora Paul Huntera je epidémia delty stabilizovaná.

Hypotéz o klesajúcich číslach je viacero

Medzi základné hypotézy patrí samozrejme vakcinácia obyvateľstva, alebo veľké množstvo ľudí, ktoré prekonali infekciu. Každopádne, obe hypotézy majú spoločného menovateľa a tým je zvýšená miera imunity obyvateľstva.

Ostrovný štát má vysokú mieru zaočkovania obyvateľstva. Podľa verejne dostupných zdrojov až 70 percent je plne zaočkovaných a 18 percent má za sebou prvú dávku. Avšak až 92 percent populácie  má má mať v sebe protilátky, vzhľadom na vysoké percento prekonaných prípadov nákazy.

MUDr. Piják: Tí diletanti nevedia ani pomenovať, o akú fázu klinického skúšania sa jedná

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info