HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Vláda opäť ukázala svoju pokryteckú tvár: Na oko chce pomôcť Lasicovej (†81) rodine, pritom ho pred smrťou nechala žobrať

Milan Lasica / Facebook (Pohoda Festival)

Toto je pravý dôvod prečo rodina legendárneho, dnes už zosnulého Milana Lasicu (†81) odmietla pomoc od štátu? Pred smrťou ho, ako uviedol jeho blízky priateľ, nechali žobrať o finančnú injekciu pre jeho divadlo, a to bez výsledku, informuje Nový Čas

Štúdio L+S sa po rokoch stalo jeho srdcovou záležitosťou. Boj o jeho prežitie bol však vyčerpávajúci. Ani zdravotné problémy, či už diabetes alebo srdcové, mu však obdivuhodnú snahu zachrániť divadlo neprekazili. „Ak nám však nepríde nejaká pomoc, nebudeme môcť s divadlom pokračovať,“ uviedol Lasica počas pandémie koronavírusu.

Štát sa mu však po všetkých tých generáciách, ktoré na ňom vyrastali, a kultúrnych zásluhách otočil chrbtom. Ako prezradil jeho blízky priateľ Martin Huba, pred smrťou Milana Lasicu nechali prosiť o dotáciu, aby divadlo prežilo, a to viac krát. Ani raz mu však vláda dotácie neschválila. Niet tak divu, že ponúkaná pomoc pri pohrebe budí dojem farizejstva.

Najjasnejšie to vidia samozrejme jeho blízky. „Po jeho odchode sa toľko o ňom hovorilo a hovorí… Zasadala vláda, či bude štátny pohreb. A Milan len chodil, klopal po dverách a žobral na úradoch. Aby dostal takú dotáciu, takých pár eur… A tu sa ideme po jeho smrti zblázniť… Však chvalabohu, že sa ideme zblázniť, veď je za čo sa zblázniť. Ale keď sa idem zblázniť, tak nemôžem toho človeka dostať do situácie, že na to, aby mal kde prejaviť tú svoju činnosť, vďaka ktorej je celá spoločnosť pobláznená, aby bol v permanentnej existenčnej neistote. To je neelegantné od tých, čo rozmýšľali o štátnom pohrebe či smútku,“ uviedol Huba pre Nový Čas.

Užiť si ho už nestihol: Milan Lasica sa krátko pred smrťou dočkal vnúčatka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info