HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Eric Clapton ruší predstavenia na miestach, ktoré diskriminujú ľudí vyžadovaním očkovania

Eric Clapton / TASR
Hudobník Eric Clapton reagoval na vyhlásenie britskej vlády, ktorá požaduje očkovanie na prístup na živé vystúpenia a do nočných klubov. Uviedol, že zruší predstavenia na miestach, ktoré diskriminujú neočkovaných, informuje portál RT.
Žiadna diskriminácia pre publikum

Clapton uviedol, že „nebude vystupovať na pódiách, kde sa diskriminuje publikum. Pokiaľ nebude ustanovené, že sa môžu zúčastniť všetci ľudia, vyhradzujem si právo šou zrušiť.“

Autor piesne „Change the World“ priložil k správe odkaz na „Stand and Deliver“, pieseň proti uzamknutiu, ktorú minulý rok nahral s Van Morrisonom.

Podľa časopisu Rolling Stone Clapton plánuje vystúpiť vo Veľkej Británii až v máji 2022, keď má rezervované dva termíny v londýnskej Royal Albert Hall. V septembri má tiež naplánovaných niekoľko koncertov v Severnej Amerike.

Do Chorvátska bez PCR testu nepustia od 16. augusta očkovaných medzi prvými

Rôzne reakcie USA

Reakcie v USA na vyhlásenie Claptona sa poriadne rozdelili. Konzervatívna Pragerova univerzita ho chválila za boj proti „arogantnej tyranii“, zatiaľ čo liberáli tvrdili, že ho aj tak nechcú sledovať. Podľa nich človeka, ktorého v 70. rokoch ho odsúdili ako rasistu.

Zlé skúsenosti s vakcínou

Sedemdesiatšesťročný hráč je už dlho otvoreným kritikom blokovania Covid-19. Začiatkom tohto roka odsúdil spochybňovanie údajných nepriaznivých účinkoch, ktoré zažil po podaní vakcíny. Sťažoval sa na „agóniu“ a „chronické bolesti“ , ktoré znemožňovali týždeň hrať na gitare a ktoré mu zanechali jeho ruky citlivé na teplo a chlad.

Ďalší útok na Maďarsko? „Viktor Orbán je vodca postkomunistického mafiánskeho štátu,“ píšu americkí novinári

Clapton počas svojej sólovej kariéry predal viac ako 100 miliónov nahrávok po celom svete a vytvoril hity „Layla“, „Tears in Heaven“ a „My Father’s Eyes“.

Zatiaľ čo väčšina anglických obmedzení Covid-19 bola zrušená 19. júla, plány Johnsonovej vlády na použitie očkovacích preukazov vyvolali odpor v podobe petícií a pouličných protestov.

Lukašenko: Európa podnecuje vznik tretej svetovej vojny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info