HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

AJ / LEN my za to všetko môžeme..

Ľudia, toto, čo sa deje v spoločnosti nespôsobili politici (aj tí svetoví). A na vine nie sú iba tí súčasní, koaliční. Tí len marazmus Slovenska vystupňovali a odhalili pravú tvár národa. Obávam sa, že zlo, konflikt a nenávisť u kedysi holubičieho národa tu tlie dlhé roky, veľmi sme sa zmenili.

Politici naše zlo iba rozdúchali.

Už dlhé roky sa k sebe správame nenávistne. Stačí si spomenúť, ako sa k ľuďom v socializme správali predavačky alebo učitelia k deťom, ako sa dnes správajú starší k mladším a naopak, ako to schytáte, keď si niekoho dovolíte upozorniť, že hodil odpadok na zem alebo nezdvihol po psovi exkrement. Alebo si všimnite, ako nechutne sa k sebe správajú účastníci cestnej premávky, alebo si prečítajte, ako sa končí diskusia aj o tej najmenej škodnej téme na sociálnych sieťach, ako ju niektorí pisatelia nechutne degradujú.

Predpokladám, že aj v diskusii k tomuto textu sa objavia odporné invektívy. A čím viac konfliktných situácií, tým viac sa zlo dostáva na povrch aj nezávisle od hrôz, ktoré vypľúvajú politici. Toto politické bláznovstvo a zároveň anonymita sociálnych sietí významne prispelo k prejavom negatívnych emócií, no vychádza to z nás. A práve z tohto ťažia rôzni gaunerskí politici, aktivisti, fundamentalisti, sektári či extrémisti. My im bahnením sa v konfliktoch a ich rozvíjaním v ich zlých úmysloch pomáhame.

MUDr. Šuch: Vážení štátni úradníci! Prestaňte ľudí manipulatívnymi technikami nútiť do očkovania, dosahujete opačný efekt!

Pozrite sa len, ako ľahko sme nastúpili na vzájomnú polarizáciu pre protiepidemické opatrenia. Stačilo pár nelogických, protizákonných a neúčinných nariadení a po chvíli sme sa zmenili na dve bojujúce skupiny. Tých, čo odmietajú opatrenia a útočia na tých, čo ich neodmietajú. A tých, čo prijímajú opatrenia a útočia na tých, čo ich neprijímajú. Bez ohľadu na to, že niektoré opatrenia sú naozaj cez rámec štandardných nariadení a v konečnom dôsledku až existenčne poškodzujú iba nás občanov.

Tento rozpor medzi nami bežnými ľuďmi sa prejavoval a prejavuje zosmiešňovaním, nenávisťou, tvrdými vulgarizmami až vyhrážaním sa fyzickými útokmi či smrťou. To isté sa deje teraz pri očkovaní, ktoré opäť politici prezentujú ako poslední amatéri. Pritom obe hlboko spolarizované skupiny majú závažné argumenty, prečo veria svojmu rozhodnutiu.

A tým by to malo končiť.

Ale nie tým, že navzájom bojujeme o svoju pravdu, ktorú chceme vnútiť druhým. Aj za cenu hrubého správania hraničiaceho s ľudskosťou. Pritom ide o absolútne intímnu záležitosť zdravia. A tí tretí z našich konfliktov ťažia. Politici si robia svoje nekalé aktivity bez kontroly rozhádanej verejnosti, médiá vyvolávajú a prehlbujú kontakty, aby mali sledovanosť, lebo aj nadávanie na médiá je reklama.

A v podstate ich podporujeme my sami tým, že ich sledujeme, lebo sú plné konfliktov. Politikov, ktorí zas vyznávajú náš názor, vzývame ako mesiášov. A možno je to tak aj preto, že prebudili tú temnú stránku, ktorá sa za roky skepsy usadila v Slovákoch. Negatívne informácie, vzývanie gaunerov, uznávanie násilia, to všetko je v národe už zakorenené.

„My sme tu doma!“ „Odstúpiť!“ Slováci opäť povstali proti tejto vytúženej vláde zmeny (VIDEO)

Nezabúdajme, že nakoniec sa to všetko vráti iba nám bežným ľuďom. Roztrieštime sa a nedokážeme sa brániť (ani proti drastickejším rozhodnutiam politikov) a vláda si urobí, čo len chce aj za cenu porušenia práv, Ústavy či medzinárodných zmlúv. Naletíme kadejakým politickým subjektom, že vyriešia veci, čo nás trápia, zvolíme ich a už o mesiac zistíme, že sú to rovnakí gauneri ako tí predchádzajúci, ak nie horší. Alebo sa zase zvolí nesúrodá koalícia z vysokého počtu strán, čo ohrozí fungovanie štátu a opäť v nás rozohní nenávisť.

Toto všetko pôsobí na deti, na našu novú generáciu a je len otázkou, či sa aj z nich časom nestanú zákerní a zlí ľudia plní nenávisti a konfliktov. A kolobeh zla bude pokračovať, kolobeh hádania sa bežných ľudí a využívania týchto konfliktov vládnucimi vrstvami či inými pokútnymi skupinami.

A potom bude ľahké nadiktovať národu hocičo.

Sme ľudia rôzni s rôznymi názormi. Keďže žijeme v spoločnosti, musíme sa riadiť, prirodzene, aj istými pravidlami. Logickými, rozumnými, nevyhnutnými. Práve také nie sú schopní vytvoriť slovenskí politici. A tým vznikajú nariadenia direktívne útočiace aj na rozhodnutia, ktoré súvisia iba s naším osobným rozhodnutím. A ak už tu sú, nepredstierajme, že sú správne a treba nimi terorizovať tých, čo si myslia, že sú nesprávne, udávať ich a pranierovať.

Nechajte ku mne prichádzať zaočkovaných, lebo ich je kráľovstvo nebeské!

Ako môže niekto chcieť od iného aby dodržiaval to, čo je očividne a preukázateľne nezmysel? A fanaticky ho za to terorizovať, len preto, že to povedal obľúbený politik, ktorý má ďaleko od odborného poznania a apolitickej názorovej nezávislosti? To zákonite vyvolá konflikt a opäť sme tam, kde sme nechceli byť.

Áno, trvajme na tom, aby sa nejazdilo rýchlo, potrestajme zlodejov, zavrime skorumpovaných politikov. Ale neničme my dole človeka za to, že si dá v horúčave dolu rúško alebo sa obáva vakcíny. Je to akoby sme sa starali o to, aby si niekto dal v zime vetrovku, aby neochorel a nenakazil nás chrípkou. Alebo akoby sme nútili ísť niekoho k zubárovi, aby nás nestrašil štrbavým úsmevom.

V medicíne je príliš veľa premenných, aby konečné rozhodnutie zostalo iba na jednotlivcovi a nerozhodoval zaňho niekto iný, cudzí. Nakoniec integritu osobného zdravia a rozhodovania o ňom garantuje aj medzinárodné právo. Ale mnohí ľudia dnes majú klapky na očiach, nepripustia iný názor a vyznávajú iba jedinú pravdu, nech sú z akéhokoľvek tábora. A útočia. Nie iba politici, ale aj bežní ľudia, čo sa vyžívajú v konfliktoch.

Je veľmi nebezpečné, že práve Slováci medzi sebou bojujú, neuvedomiac si, že škodia sami sebe a pomáhajú novodobej totalite a extrémizmu v akejkoľvek podobe. Kým si to neuvedomíme, budú z toho ťažiť ľudia so zlými zámermi, ktorí predstierajú, že sú spasitelia.

Diktátori „novej demokracie“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info